9.kolo, Vysočina | Jihlava | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Šlágr kola vítěze nepoznal!

0

Zápas víkendu obstaraly celky Velkého Beranova a Ždírce.Očekávala se ofenzivní podívaná, do sestavy Ždírce se vrátil střelec Tlačbaba, Beranov měl úctyhodnou bilanci přes 3 vstřelen branky na zápas. Ovšem i obrny obou celků se mohly pochlubit dobrými statistikami, Velký Beranov inkasoval do tohoto zápasu pouze 8x, Ždírec 9x. V krásném zápase padlo celkem 6 branek a zrodila se vcelku spravedlivá remíza...

Ždírec překvapil Beranov a vyhrál poločas

Ačkoliv byl Beranov suverénně první, ždírečtí hráči nepřijeli na jeho hřiště s poaženeckou náladou a chtěli se porvat o body. Ovšem začátek zápasu jim přinesl poněkud smolný okamžik. Běžela 4. minuta zápasu, Jiří Hladílek se rozhodl pro střelu, která sice původně nemířila do brány, ale tečoval ji hostující hráč, zcela mimo dosah brankáře Průši - 1:0. Na další minuty se hra uklidnila a oba týmy hrály spíše na polovině hřiště, do větších útočnch akcí se ani jeden tým nehnal. Nudu utnul po 18 minutách Pavel Horáček, který dostal těžký balón z hloubi pole, zpracoval jej, ze dvou obránců Beranova si udělal kuželky a podél Markoviče vyrovnal na 1:1. Od té chvíle nabídl zápas vysoké tempo, útok střídal útok, bylo se na co dívat. Ve 27. minutě se po jedné z akcí  dokázali domácí proháčkovat až do pokutového území hostů, kde byl sestřelen domácí útočník a následoval tak pokutový kop. Nejlepší střelec domácích Richard Ganzwohl nezaváhal ani tentokrát a vrátil domácím vedení, 2:1. Ani tato změna skóre netrvala dlouho, už za 5 minut hosté opět vyrovnali. Agilní Pavel Horáček vybojoval téměř ztracený míč, vyslal pas za obranu domácích, kde potvrdil instinkt zabijáka Petr Tlačbaba a nekompromisně zakončil k tyči na 2:2. Za další tři minuty měl další šanci Ždírec, Tlačbaba nahrával Záškodovi, ten ale Markoviče nepřekonal, gólman domácích předvedl skvělý zákrok. Ve 37. minutě byli diváci svědky další branky, opět se prosadil Ždírec. Ždírecká záloha vyslala dobrý centr, Rostislav Hanus se s ničím nepáral a z jedničky ho napálil přesně k tyči bezmocného Markoviče, 2:3. Strhující tempo pokračovalo i v dalšícch minutách, ve 40. minutě Horáček opět postupovl sám na gólmana, přeloboval i gólmana, ale míč zastavila tyč!! Možná rozhodující moment přišla v poslední minutě. Jindřich Vampola byl atakovaný ve vápně, i přesto dokázal zakončit, míč již byl za brankovou čárou, kde ho "pro jistotu" doklepl ještě další hráč, avšak jaké překvapení pro hosty bylo, když spatřili zdvižený praporek pomezního rozhodčího na znamení ofsajdu, brank tedy neplatila a poločas skončil 2:3....

Druhý poločas přinesl nakonec zaslouženou remízu

Druhý poločas už tak vysoké tempo a pohledné akce nenabídl. Domácí zvýšili obrátky a zatlačili hosty do úzkých, a dostávali ždíreckou obranu do úzkých. Kýženého vyrovnání se dočkali domácí v 54. minutě. To si slovo opět vzal nejlepší hráč domácích, Richard Ganzwohl, obešel tři obránce a zakončil do protipohybu gólmana Průši na 3:3. Ačkoliv hosté mírně polevili, nadále se snažili vycházet ze zabezpečené obrany a vyrážet do brejků. Jeden takovýý se zrodil v 60. minutě, to když vyslal Tlačbaba do úniku Horáčka, toho ale opět skvěle vychytal Robert Markovič. V 68. minutě se odehrála situace jak přes kopírák, ale Markovič dále držel domácí nad vodou. V 75. minutě si hostující útočníci role prohodili, tentokrát zakončoval Tlačbaba, ale co se nezměnilo, byl výborný postřeh Markoviče, který si poradil i s touto situací! V 85. minutě ještě mohl rozhodnout hostující kapitán Petr Čermák, jeho střela z 35 metrů se ale ke smůle hostů otřela jen o břevno domácí branky!! Jelikož e posledních 5 minut už pouze dohrávalo, skončil krásný zápas o čelo tabulky 3:3!!!

TJ Velký Beranov 1975
Rostislav Kittler, útočník: "Myslím, že se zrodila spravedlivá remíza, kdy oba týmy mohly vyhrát. V poli byla hra vyrovnaná, nám chybělo několik hráčů, takže bod bereme."

TJ Ždírec
Zdeňka Žampová - trenérka: "Zápas Velký Beranov – Ždírec byl kvalitní souboj dvou vedoucích týmů. V první půli jsme byli mnohem aktivnějším týmem, i když začátek utkání naznačoval pravý opak. V druhé půli se karta obrátila, naši kluci odešli po fyzické stránce a tím se stal aktivnější tým domácích. Hned v 54. minutě jsme obdrželi vyrovnávající branku na 3:3, která byla poslední brankou tohoto utkání. Kluky musím velice pochválit, bylo to dobře odmakané utkání."

R. Markovič [-] - P. Tomášek [-] , R. Ganzwohl [-] , K. Petr [-] , J. Štumar [-] - M. Křenek [-] , J. Hladílek [-] , K. Eliáš [-] , F. Smejkal [-] - J. Pokorný [-] (86. V. Molva [-] ) , T. Matějíček [-]