8.kolo, Vysočina | Jihlava | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Ve Staré Říši se diváci branky nedočkali!

0

Na stadion U Jechovce zajížděl v nedělním odpoledni celek Jamného, který se v posledních zápasech zvedl a chtěl bodovat i proti béčku Staré Říše, které se pohybuje v horních patrech tabulky. Doma se jim však tolik nedaří a své domácí trápení potvrdili, když i přes výraznou převahu nebyli schopni vstřelit branku, a tak odjížděli s bodem spokojenější hosté...

Nudný první poločas bez branek

Hosté přijeli k utkání se Starou Říší v dosti poslepované sestavě, museli se obejít bez několika hráčů, a tak museli vypomoci hráči béčka, hrajícího IV. třídu. Od začátku zápasu to také bylo vidět. Domácí byli aktivnější, dokonale ovládli hřiště a snažili se o kombinaci. Hosté se pouze bránili, chvílemi nevěděli, kam mají dřív skočit. Nicméně domácí, ač v poli výrazně lepší, nebyli s to vytvořit si kloudnou brankovou příležitost. Domácí měli několik standartních situací, někdy i z dobré vzdálenosti, ale k brance to nevedlo ani v jednom případě. Totéž platí o rohových kopech, ze kterých domácí Hanuse v brance Jamného vůbec neohrozili. Padesátka diváků se tak v prvním poločase branky nedočkala. S poločasovým výsledkem 0:0 tak byli rozhodně spokojenější hosté.

Tři body pro domácí zhatilo břevno

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, domácí bušili do hostující obrany, ale jejich snaha byla stejně jako v prvním poločase lichá. Aktivní byl především kapitán Petr Pokorný, který se snažil dirigovat své hráče a sám vymyslet nějakou chytrou, nápaditou nahrávku. To se mu však nedařilo, hostující obrana se poučila z předešlých zápasů a v tomto utkání působila skálopevně. Postupem času se k pološancím domácí přece jen dostali, ale veškeré jejich pokusy letěly mimo Hanusovu branku. Rozhodnutí mohlo přijít ve druhé polovině poločasu, to se ujala jediná akce domácích, ale v cestě do branky gólovou střelu zastavilo břevno! Hosté si nakonec mohli odvést všechny tři body, kdy v závěru zápasu po rohu zakončoval střídající Šoukal, ale branku těsně minul. Zápas tak i přes výraznou převahu domácích skončil remízou 0:0

TJ Sokol Jamné
Ondřej Vomela - obránce, Sokol Jamné: "Domácí byli po celý zápas jasně lepší, ale i přes výraznou převahu si téměř žádné gólovky nevytvořili. Nás jednou zachránilo břevno, naopak jsme mohli v závěru strhnout vedení na svou stranu Šoukalem."