7.kolo, Vysočina | Jihlava | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Velký Beranov vypráskal Puklice 4:0!

0

Souboj o čelo tabulky se odehrál na hřišti ve Velkém Beranově, kam zajíždělo ve formě hrající mužstvo Puklic. Beranov však také vykazoval solidní formu, kdy vyloupil Brtnici po výsledku 1:5. Očekávalo se vyrovnané utkání, avšak nakonec zápas naprosto ovládli domácí hráči, kteeří v každém z poločasů nasázeli po dvou brankách a zaslouženě zvítězili 4:0....

Dvougólové vedení mohlo být vyšší

Domácí vlétli do zápasu jako uragán, od začátku mačkali Puklice jako pomeranč. Pohledně kombinovali, naopak Puklice si zjevně formu z minulých zápasů zapomněli doma. První čtvrthodina však žádnou výraznější šanci i přes výraznou převahu domácích nepřinesla. To se však změnilo v minutě 19., to se valil další z mnoha útoků po pravé straně. Michal Hecht si narazil s Jiřím Hladílkem, ten vyslal dlouhý pas k rohovému praporku, odkud odcentroval Tomáš Matějíček a rychlík Jiří Hladílek byl za svou aktivitu odměněn prvním gólem v sítí brankáře Měrtla, když se prosadil přesnou hlavičkou na 1:0. Domácí nadále pokračovali ve vysokém tempu a vytvářeli si další šance, ale buď nebyli přesní nebo je vychytal Měrtl. Změnu skóre zařídil těsně před pauzou, přesně ve 44. minutě, Martin Křenek, ten těžil z dobré práce Rostislava Kittlera, který mu nahrál míč na vápno a Křenek utaženým placírem zamířil přesně k levé tyči, nutno dodat, že míč před Měrtlem nepříjemně skočil a domácí tak vedli 2:0. Tím i poločas skončil, hosté žádnou výraznější šanci neměli a do druhého poločasu měli co zlepšovat.

Exhibici dokonali Eliáš s Ganzwohlem

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první. Domácí hráli, bavili se fotbalem, hosté se sice snažili, ale jejich snahy byly liché. Šance byly pouze na domácí straně, leč dlouhou dobu zůstaly nevyužité. Další branka tak přišla až v 71. minutě, to když se povedenou ranou trefil Kamil Eliáš a bylo to již 3:0 a s hosty to nevypadalo vůbec dobře. Bohužel pro hosty, žádný závěrečný tlak se nekonal a naopak domácí mohli ještě několikrát navýšit skóre. To se povedlo až Richardu Ganzwohlovi v 87. minutě, který si navedl míč v oblasti velkého vápna, zhruba uprostřed velkého vápna vstřelil, střela se dotkla obránce Puklic, čímž změnila směr dráhy letu a Měrtl vytahoval míč ze své sítě počtvrté - 4:0. Tím také zápas skončil a domácí tak dokráčeli poměrně snadno k dalšímu vítězství a nadále se vyhřívají na samém čele tabulky okresního přeboru Jihlavska. Puklice po dlouhé době nebodovaly a reputaaci si budou chtít napravit na hřišti Sokola Brtnice, kde se dá očekávat opět pěkný zápas o přední příčky tabulky. Beranov pojede pro další body do Nadějova.

TJ Velký Beranov 1975
Rostislav Kittler - útočník, Velký beranov: "Herně jsme měli celé utkání pod naprostou kontrolou. Naštěstí pro Puklice jsme ještě velké množství šancí neproměnili, a tak byl výsledek pro hosty ještě milosrdný. "

R. Markovič [-] - J. Štumar [-] , K. Petr [-] , M. Hecht [-] , R. Ganzwohl [-] - K. Eliáš [-] (80. M. Nezhyba [-] ) , J. Hladílek [-] (75. P. Tomášek [-] ) , R. Kittler [-] , M. Křenek [-] - J. Pokorný [-] (44. R. Jonáš [-] ) , T. Matějíček [-]