2.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2015-2016

--

Nedvědice dokázala vyhrát na hřišti Počítek

0

První poločas přinesl po brance na obou stranách

První domácí utkání v nové sezóně odehrál SK Transformátor Počítky na hřišti, které poznamenalo letní sucho a terén pro hru byl velice špatný. Oba týmy se od úvodního hvizdu uchýlily pouze k nakopávání míčů. Zápas začali na těžkém terénu lépe hosté. Vytvořili si několik standartních situací, ale všechny pokusy zlikvidoval brankář Šobej. První branka utkání se zrodila ve 12. minutě. To hodil po lajně aut obránce hostů Tomáš Hovorka, Roman Šikula prodloužil do křídla na Zdenka Prudkého, ten se zbavil obránce domácích Slámy, kličkou do vápna a křižnou střelou nedal domácímu brankaři šanci a otevřel skóre zápasu. Hned ve 14. minutě domácí vyrovnali. Posila Počítek, útočník Kříž, byl faulovaný před vápnem hostů. Roman Schneider nacentoval prfektní míč do vápna, kde se prosadil krásnou hlavičkou k tyči Ondřej Zajíček a srovnal na 1:1. Do konce poločasu si domácí vytvořili několik šancí. Hlavně dvojice Schneider - Kříž zatápěla hostující obraně. Dvakrát už byl překonán i brankář hostů, ale dvakrát vyhlavičkoval míč putující do branky stoper hostů Radek Krejčí. Dvě výborné šance měl i Pavel Kříž, jednou mířil vedle a jednou jeho šanci chytl brankář hostí Libor Dinga.

Ve druhé půli Nedvědice excelovala

Do druhé půlky hosté vystřídali a přeskupili sestavu. Domácí opět začali náporem, v 50. minutě kopal Schneider přímý kop z 20 metrů přesně k tyči branky hostů, ale brankář Nedvědice vytáhl míč do tyče a ten odrazil z brány ven. Nedvědice vyrážela do rychlých protiútoků, dvakrát se chytly do ofsajdové pasti domácích, třetí úder jim už vyšel. V 56. minutě vystihl přihrávku domácích Roman Šikula, poslal do křídla Zdenka Prudkého. Šli oba dva sami na brankáře hostí, Prudký nahrál Šikulovi do prázdné branky a ten zavěsil 2:1 pro hosty. Rozhodující okamžik přišel v 64. minutě, kdy kopali domácí penáltu. Roman Schneider kopl míč k tyči, ale brankář hostí vystihl směr a míč vytlačil na rohový kop. Domácí zůstali na chvilku v šoku a hosté toho využili k dalšímu vstřelení branky. Nedáš - dostaneš. Kapitán hostů Petr Havíř vybojoval míč na půlící čaře, poslal nahrávku na Romana Šikulu a ten z otočky na velkém vápně domácích vymetl šibenici domácí svatyně. Domácí nic nevzdali a opět se pokoušeli dobývat branku hostů, ale už se jim nepovedlo vstřelit branku. Hostující obrana v čele s brankářem, odvracela pokusy domácích. V  86. minutě po úniku po křídle a náhrávce Davida Mareš, opět z otočky, skóroval střídající Filip Škutchan z hranice penalty na 4:1.

SK Transformátor Počítky
Rostislav Ptáček, trenér Počítek: „Opět jsme selhali v proměňování šancí. Ze dvou zápasů mít jeden vstřelený gól při tak vysokém počtu brankových příležitostí je špatné. To Nedvědice ukázala, jak se šance mají proměňovat.“

SK Pernštejn Nedvědice
Milan Neugebauer, trenér Nedvědice: Věděli jsme , že zápas v Počítkách nebude vůbec jednoduchý . Stalo nás obrovské úsilí a maximální nasazení , abychom zápas zvládli . Rozhodujícím momentem utkání byla chycená penalta, za stavu 2:1, našim nejlepším hráčem Liborem Dingou . Náš brankář chytl nejméně další tři šance domácích. Děkuji svým hráčům za výborný výkon.

D. Šobej [-] - O. Toman [-] , F. Toman [-] , R. Halámka [-] , L. Sláma [-] - A. Svoboda [-] (84. J. Pálka [-] ) , R. Schneider [-] , Z. Pestr [-] (60. H. Svoboda [-] ) , P. Hájek [-] (70. R. Němec [-] ) - O. Zajíček [-] , P. Kříž [-] (80. A. Anýž [-] ) -

L. Dinga [-] - R. Krejčí [-] , D. Bracek [-] (71. M. Darkwah [-] ) , D. Nedoma [-] (42. J. Čermák [-] ) , P. Havíř [-] , R. Šikula [-] , V. Štefka [-] , J. Doušek [-] , Z. Prudký [-] (80. F. Škutchan [-] ) , T. Hovorka [-] , D. Mareš [-]

ŽK: 71. L. Sláma , 77. O. Zajíček - 68. D. Mareš , 75. Z. Prudký .
Hráči zápasu: L. Dinga , R. Šikula .
Místo: Počítky. Počet diváků: 80. Rozhodčí: ŠOUSTAR Jaroslav - ČECH Miloš, UHLÍŘ Zdeněk.