1.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Sedmigólovou přestřelku lépe zvládla Dolní Rožínka

0

Nováček z Víru se sice snažil, ale na první body v soutěži si musí alespoň týden počkat. Dolní Rožínka nakonec v dramatickém utkání urvala všechny tři body.

V prvním poločase padly čtyři branky, po dvou na každé straně

Ve velikém vedru přivítal nováček Okresního přeboru Vír hostující Dolní Rožínku. Již úvodní minuty naznačily ráz utkání. Hosté z Dolní Rožínky drželi míč na svých kopačkách, domácí podnikali především protiútoky. Z jednoho takového se prosadil ve 23. minutě domácí útočník David Šenkýř. Na 2:0 zvýšil ve 30. minutě utěšenou střelou ve vápně nejlepší hráč domácího celku Ondřej Rychlý. Hosté korigovali ve 40. minutě povedenou ranou Marka Lukše. O 3 minuty později již bylo vyrovnáno. Hostující Jan  Čermák si navedl míč do středu hřiště a nepovedenou střelou nachytal domácí brankáře v nedbalkách. Rušný první poločas přinesl tedy čtyři branky a spravedlivou remízu 2:2.

Gólovou přetahovanou nakonec rozhodl tři minuty před koncem Lukáš Hofman

Druhý poločas byl již v absolutní režii hostů z Dolní Rožínky. Na 3:2 však v 63. minutě paradoxně zvýšil znovu domácí Ondřej Rychlý. Netrvalo dlouho a hosté znovu vyrovnali. Po rohovém kopu hlavičkoval Jan Čermák a míč do branky dotlačil důrazný Jiří Bílek, stav byl tedy 3:3. Poté byly k vidění stoprocentní šance na obou stranách. Nejprve nejlepší hráč hostů Jan Čermák po své individuální akci pohrdl jasnou příležitostí a z následného protiútoku se nedokázal prosadit Ondřej Rychlý. O osudu utkání tak rozhodl v 87. minutě Lukáš Hofman, který si na malém vápně obhodil bránícího hráče a ranou k tyči upravil na konečných 3:4.

Jiskra Vír
Marek Matuška, trenér Víru: „Hosté byli pohyblivější a silnější na míči. Škoda poslední inkasované branky v samotném závěru, s remízou bychom byli spokojeni.“

TJ Baník Dolní Rožínka
Petr Štěpánek, trenér Dolní Rožínky: Zasloužené vítězství. Byli jsme po celý zápas lepší, ale domácí dávali branky. V závěru zápasu se nám podařilo otočit a vyhrát.“

Jiskra Vír
T. Piskač [-] - F. Rejda [-] , M. Matuška [-] , I. Kadlec [-] (23. J. Preisler [-] ) , L. Viktorin [-] - V. Skoumal [-] , D. Lahodný [-] , J. Smolík [-] (83. R. Škrabal [-] ) , M. Havel [-] - D. Šenkýř [-] , O. Rychlý [-]

J. Ambrož [-] - P. Vondruška [-] , J. Večeřa [-] , P. Mitáš [-] , M. Lukš [-] , K. Kovalčík [-] (46. J. Bílek [-] ) , V. Kopecký [-] , O. Chocholáč [-] , L. Hofman [-] , J. Čermák [-] , R. Baláž [-]

ŽK: 81. P. Mitáš .
Hráči zápasu: O. Rychlý - J. Čermák .
Místo: Vír. Počet diváků: 80. Rozhodčí: ŠOUSTAR Jaroslav - UHLÍŘ Zdeněk, KADLEC Lukáš.