11.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2015-2016

--

--

Vigantice vybojovaly tři body

0

V rámci 11. kola přivítala Chropyně na svém hřišti celek Vigantic. Ten si v minulém kole připsal skalp Rožnova a bylo jasné, že domácí nečeká snadný zápas. Ve vyrovnaném zápase měla více ze hry Chropyně, ale branku vstřelili pouze hosté. V 89. minutě využil hrubku soupeře Zbyněk Paleček, který rozhodl o zisku tří bodů pro svůj tým

Nezáživný první poločas

V prvním poločase se hrál fotbal bez šancí. Hosté se spoléhali více na pozornou obranu, na kterou nedokázali chropynští najít účinný recept. Domácí si postupem času vytvořili sice územní převahu, ale proti zodpovědně a takticky velmi dobře bránícímu soupeři se nedokázali prosadit. První poločas tak skončil bez branek.

Paleček v poslední minutě rozhodl

I po změně stran byli aktivnější hráči Chropyně, jejich převaha se zvýraznila po vyloučení hostujícího Vičana, který v 64. minutě zezadu rukama stáhnul unikajícího Prešnajdera. Domácí si vytvořili několik slibných příležitostí, branku však vstřelit nedokázali. Hosté se většinu času bránili, do rychlých protiútoků se dostávali velmi zřídka, téměř výhradně po chybách domácích v rozehrávce. V 84. minutě řešil hrozící přečíslení domácí Urubek faulem zezadu na pronikajícího soupeře a byl také vyloučen. Utkání gradovalo v posledních minutách. Tlak domácích přinesl jeden přímý volný kop, ten však bravurně zlikvidoval brankář Slovák. Rozuzlení zápasu přinesla 89. minuta, kdy domácí stoper Šťastný ve snaze zahrát malou domů vyslal do vyložené šance vigantického Palečka a ten nabídnutou příležitostí nepohrdl a rozhodl o vítězství svého týmu 0:1.

FK Vigantice
Radomír Dian (Vigantice, trenér): Přijeli jsme bez čtyř hráčů základní sestavy, což se muselo na taktice i nasazení na hřišti projevit. Po zodpovědném, kolektivním výkonu a s trochou štěstí v závěru jsme utkání vyhráli. Kluci jeli na doraz, za což byli zaslouženě odměněni. Dnes nikdo z týmu výrazně nevyčníval. Úspěch byl založen na soudržnosti, odhodlání a týmové práci všech. A toho si obrovsky cením!