12.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

--

V Horní Lidči rozhodovaly penalty

0

Na půdu Horní Lidče zavítal tým Zubří. Utkání přineslo velké množství šancí na obou stranách. Nejdříve šli do vedení domácí díky brance Fojtíka, ale Zubří do poločasu vývoj utkání otočilo. První se prosadil Jiří Raždík a druhou branku přidal Radek Bortl. Domácí srovnali 10 minut před koncem utkání díky brance Martina Petruška. V penaltách získali jeden bod navíc hosté.

Zubří se povedl obrat

Oběma týmům se v této sezóně daří a při vyrovnanosti týmů se drží ve vrchních patrech tabulky, dal se tedy očekávat vyrovnaný fotbal. Lépe do utkání vstoupili domácí, kteří si do 20. minuty vypracovali několik nebezpečných šancí, ale branku vstřelil až Jakub Fojtík ve 27. minutě – 1:0. Hosté však dokázali rychle odpovědět brankou Jiřího Raždíka, který skóroval ve 39. minutě – 1:1. Perfektní obrat se Zubří povedl ještě do konce poločasu. Gólem do šatny se po rohovém kopu prezentoval Radek Bortl – 1:2.

Petrušek vyrovnal deset minut před koncem

Druhý poločas se nesl ve znamení snah domácího týmu o vyrovnání. Zubří hrálo často na míči a svého soupeře místy přehrávalo. Rozhodnout mohl hostující kapitán Jurajda, ale jeho střelu zastavila tyč. Ani samostatný únik Vokáče zůstal nevyužit. Po neproměněných šancí hostujícího týmu nakonec padla branka na druhé straně. Domácí hráč Martin Petrušek si naběhl na centrovaný míč a do protipohybu gólmana ještě s odrazem od některého z hráčů vyrovnal na 2:2. V utkání proto musely rozhodovat penalty, ve kterých měli více štěstí hosté, kteří tak zřejmě zaslouženě berou jeden bod navíc.

TJ Horní Lideč
František Trochta (hlavní pořadatel): Musím říct, že ten jeden bod bereme. Hlavně jsme spokojeni s tím, že se nám povedlo vyrovnat, jinak to hlavně ve druhém poločase nebyl dobrý výkon. Penalty se nám pak už nepovedly.

M. Kubín [-] - A. Smolík [-] , M. Sporek [-] , M. Petrušek [-] - V. Kliš [-] (66. T. Vaculčík [-] ) , J. Fojtík [-] , P. Vaštík [-] , J. Trochta [-] , J. Surovec [-] , V. Miklovič [-] - M. Abík [-]