11.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

Zubří potvrdilo roli favorita až v závěru

73. K. Drda (p.) , 90. P. Berka
0

Fotbalisté Zubří přivítali na svém hřišti celek Podkopné Lhoty. Hosté se od začátku sezóny krčí na posledním místě tabulky, ale v dnešním zápase rozhodně nepředvedli odevzdaný výkon a hlavně v prvním poločase dokázali domácím zle zatápět. Zubří však v rozhodujících chvílích podržel brankář Jurka. Domácí se gólově prosadili ve druhém poločase, kdy z penalty skóroval Karel Drda a v nastaveném čase pečetil výhru Zubří Petr Berka.

Jurka podržel Zubří

V prvním poločase nic nenasvědčovalo tomu, že by hosté přijeli v roli outsidera. Naopak byli to hráči Podkopné Lhoty, kteří svému soupeři v obraně zle zatápěli. Domácí ale držel nad vodou brankář Jurka, který zmařil několik tutových šancí, včetně té největší, kdy ve 40. minutě zlikvidoval samostatný nájezd hostů. Domácí tým sice dokázal hrát s míčem na kopačkách, ale bez tíženého efektu. Největší příležitost na skórování měl Karel Drda, ale trefil pouze břevno. Další dvě nebezpečné střely Raždíka se rovněž neujaly.

Domácí penaltu proměnili, hosté nikoliv

Do druhého poločasu domácí přeskupili řady a začali se více dostávat do šancí, nicméně gól ze hry se jim vsítit nepodařilo. Utkání se lámalo v poslední čtvrthodince. Po faulu ve vápně byla proti hostům nařízena penalta. Míč si na značku postavil Karel Drda a proměnil – 1:0. Další branku mohl přidat Raždík a Pavlíček, ale nepodařilo se. Po jednom z propadů domácí obrany přišel faul ve vápně a hosté byli blízko vyrovnání. To ale odmítl famózní Jurka, který penaltu zlikvidoval. V nastaveném čase po akci Pavlíčka nádherně vystřelil Petr Berka a jeho střela zapadla do levé šibenice – 2:0. Domácí tak berou ze zápasu tři body a drží se na šestém místě tabulky.

FC Zubří
Martin Nerad (trenér): Dnes jsme měli problém soupeře přehrát, hlavně v prvním poločase. Podkopná Lhota byla hodně nebezpečná, kopala snad 10 rohů, ale nás dnes držel nad vodou famózní Jurka. V prvním poločase jsme sice hráli s míčem, ale nedokázali jsme soupeře ničím překvapit. Utkání nakonec rozhodla naše proměněná penalta a následně skvělý zákrok Jurky.