11.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

V Nedašově rozhodovaly penalty

51. R. Cícha (p.) , 68. D. Šenkeřík - 37. A. Smolík , 65. J. Fojtík
0

V rámci 11. kola zavítal na půdu Nedašova celek Horní Lidče. Domácí hrají v posledních kolech v pohodě, ale ani Horní Lideč na tom není špatně co se týče postavení v tabulce. Ve vyrovnaném utkání šli v prvním poločase do vedení hosté, ale domácí dokázali vyrovnat díky brance Cíchy. Vedení Horní Lidči vrátil Jakub Fojtík, ale vzápětí srovnal Daniel Šenkeřík. V penaltách urvali bod navíc hosté.

Smolík posílá hosty do vedení

Zápas hraný na těžkém terénu začali lépe hosté. Dostávali se více do šancí, ale branka ještě nepřicházela. Proti střelám Milana Abíka a Martina Petrušky se vyznamenal gólman David Solař. Do konce poločasu se ale Horní Lideč přece jen ujala vedení.  V 37. minutě dorážel odražený míč do branky Aleš Smolík - 0:1. Domácí ještě mohli do poločasu snížit Šenkeříkem, jenže ten minul branku jen o kousek. Hosté si tak odnášeli do šaten jednobrankový náskok.

Domácí dokázali dvakrát srovnat

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, a to se jim také vyplatilo. V 51. minutě byl faulován Petr Šuráň, následnou penaltu proměnil Radek Cícha - 1:1. V 65. minutě poslal do vedení opět hosty Fojtík, který po dlouhém autu poslal míč do branky - 1:2. Vedení hostů však netrvalo dlouho. V 68. minutě krásnou střelou z pravé strany srovnal Daniel Šenkeřík - 2:2. V závěru přitlačil Nedašov hosty na svou půlku, jenže z tlaku již branku nevstřelil. Následné penalty se domácím vůbec nepovedli, protože nedokázali ani jednu překonat hostujícího brankáře Matěje Kubína. Horní Lideč si tak veze domů jeden bod navíc.

TJ Nedašov
David Solař (brankář): První poločas byli lepší hosté, druhou půlku zase my. Padly celkem 4 branky, takže diváci o branky nouzi neměli. Vyrovnaný zápas dospěl k zasloužené remíze, my jsme však opět potvrdili svou slabinu v zahrávání pokutových kopů.