5.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

--

Podlesí neproměňovalo tutovky a veze si z Lidče pořádný příděl

0

Horní Lideč přivítala na svém hřišti těžkého soupeře z Podlesí. Domácí utkání vyhráli vysokým rozdílem 4:0, ale průběh utkání tak jednoznačný nebyl. Rozdíl mezi oběma týmy byl ten, že domácí své tutovky proměňovali, zatímco hosté si vylámali zuby na brankáři Kubínovi.

Podlesí neproměňuje tutovky

Podlesí přijelo do Lidče jako favorit a už od začátku tyto předpoklady plnilo. Hosté byli aktivnější a dokázali si vypracovat několik tutovek, žádnou však nevyužili. Byli to naopak domácí, kteří ve 34. minutě dali první branku utkání. Přesnou střelou pod břevno se prosadil Martin Petrušek – 1:0. Ještě do poločasu stihli hosté přidat ještě jednu branku. Po krásné kombinaci putoval míč po ose Fojtík – Petrušek a na konci byl přesně dorážející Surovec – 2:0. Hosté tak mohli jen trpce litovat svých zahozených šancí, protože kdyby v prvním poločase vstřelili pět branek, nikdo by se nedivil.

Další dvě branky do sítě hostů

Od druhé půle se domácí snažili o vyrovnání hry, což se jim celkem dařilo, přesto bylo Podlesí směrem dopředu opět nebezpečné. Hosté si však stejně jako v prvním poločase vylámali všechny zuby na brankáři Kubínovi a v tomhle zápase jim zkrátka nebylo souzeno vstřelit branku. Třetí gól přidali domácí v 61. minutě, kdy se po dorážce před brankou prosadil Fojtík – 3:0. Definitivní tečku za utkáním udělala 84. minuta, kdy se po centru z pravé strany přesně levou nohou trefil Miroslav Sporek – 4:0. Horní Lideč si tak připisuje cenné tři body a po pátém kole se nachází ve vyšších patrech tabulky.

TJ Horní Lideč
František Trochta (Horní Lideč, hlavní pořadatel): Je třeba říct, že výsledek je pro hosty hodně krutý a neodpovídá obrazu hry. Nás hodně podržel brankář Kubín, který jen v prvním poločase vytáhl několik skvělých zákroků. Zatímco hosté své šance neproměňovali, my jsme stříleli góly.

M. Kubín [-] - A. Smolík [-] , M. Petrušek [-] , J. Seidl [-] , M. Sporek [-] - P. Vaštík [-] , J. Trochta [-] (46. V. Kliš [-] ) , J. Surovec [-] (83. O. Chovanec [-] ) , M. Abík [-] , V. Miklovič [-] - J. Fojtík [-] (89. T. Vaculčík [-] )