2.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

--

Vlachovice vyrovnaly až v závěru

0

Vlachovice doma přivítaly Juřinku a cíl byl jasný – odčinit zdrcující porážku, kterou Vlachovicím uštědřila rezerva Valmezu. Juřinka, která se pere s jistými absencemi v sestavě, dvakrát v zápase vedla, Vlachovice ale vždy dokázaly vyrovnat.

Trenér Juřinky Zdeněk Veselý se musel před zápasem vypořádat s několika absencemi, mimo jiné za Juřinku nemohl nastoupit ani jeden z brankářů a tak do brány šel dorostenec Patrik Koleček. Zápas se ani pořádně nerozběhl a hosté vedli 0:1. V 6. minutě se přesnou střelou prosadil Daniel Vavřík. I přes obdržený gól ale byly Vlachovice v druhém poločase lepší. Dokázaly si vypracovat tři vyložené šance, z těch se ale ujala pouze střela Jaroslava Hovězáka z 31. minuty – 1:1. Poločas tak skončil remízou, za kterou mohli být více rádi hosté.

Druhý poločas ovlivnil silný vítr, který byl předzvěstí nadcházející bouře. Na hřišti se o bouři snažili domácí, kteří svého soupeře zatlačili na jeho polovinu. Gólové šance ale nepřicházely a tak se po jednom z protiútoků povedlo Juřince znovu odskočit do vedení. Přesně se trefil Lukáš David – 1:2. Od této branky hosté zalezli a začali hlídat své jednobrankové vedení až příliš úzkostlivě. Domácí svého soupeře sevřeli a z velkého množství rohů a standartních situací nakonec urvali vyrovnání. V 82. minutě se prosadil Zbyněk Míča – 2:2. Zápas tak dospěl do penalt, ve kterých měli více štěstí domácí. V poslední sérii hostující Radim Šnajdr trefil pouze břevno a tak bod navíc získaly Vlachovice.

TJ Juřinka
Zdeněk Veselý (Juřinka, trenér): Ta remíza vypadá spravedlivě, je ale pravda, že místy nás soupeř hodně přehrával. Po druhé brance jsme zbytečně zalezli a soupeř měl hodně šancí na vyrovnání. Paradoxně ale ta vyrovnávací branka byla celkem laciná. Ten bod je pro nás zlatý i proto, že máme velkou marodku a to se pak na našich výkonech podepisuje. Vzhledem k tomu, že jsme v zápase vedli, si myslím, že jsme z toho mohli vytěžit víc.