12.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

Kateřinice zareagovaly na dvě prohry výhrou s Hutiskem

0

Domácí Kateřinice díky dvěma prohrám v řadě ztratily první místo v tabulce 1.B třídy a do zápasu s Hutiskem šlo tedy s jasným cílem zvítězit. Hosté opět postrádali několik důležitých hráčů, a proto spíše doufali v zázrak. Kateřinice po lepším výkonu zvítězily zaslouženě 2:0.

Dva góly z první půle Kateřinicím stačily

Hutisko mělo v tomto duelu opět problém se sestavou, za zraněné hráče základní jedenáctky museli zaskočit někteří plejeři z rezervního celku, na výkonu to však bylo znát. Kateřinice vstoupily do utkání výborně a hned v 6. minutě se dostaly do vedení. Po centru a nedorozumění mezi gólmanem a obranou se k dorážce dostal Václav Peredarjuk, jenž otevřel skóre- 1:0. Kateřinice byly lepším celkem a ve dvaadvacáté minutě přidaly stěžejní druhou branku, gólman Hrabčák podcenil situaci, když nedosáhl na centr a Štěpán Doležel hlavou bez problému zavěsil – 2:0. Hutisko si vypracovalo pár náznaků šancí na zkorigování nepříznivého stavu, ale branka gólmana Rumana zůstala neohrožena.

Druhý poločas gól nenabídl

Druhý poločas byl vyrovnanější, domácí ovšem byli i nadále lepším mančaftem. Kateřinice mohly přidat třetí branku, ale brankář Hrabčák vytasil bravurní zákrok, kterým zabránil jasnému gólu. Hutisko mohlo snížit, Robert Křenek pelášil po chybě hostující obrany na branku, ale Ruman jej vychytal. V 84. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Kotrla, ale hosté početní převahu přetavit v gól nedokázali. Kateřinice tak výborně zareagovaly na dvě prohry z minulých kol a Hutisko porazily 2:0.

TJ Sokol Kateřinice
Lubomír Dančák - hráč: "Hosté nebyli vůbec špatným soupeřem, naopak domácí neproměnili spoustu šancí, jinak by mohl byt výsledek úplně jiný."

Sokol Hutisko - Solanec
Jaroslav Šindler - vedoucí týmu: "Měli jsme opět problém se sestavou. Pořád máme zraněné hráče, a tak jsme museli hrát se slátanou jedenáctkou. Kateřinice byly lepší, my jsme moc šancí neměli."

O. Ruman [-] - O. Kuzník [-] , J. Kuzník [-] , Š. Doležel [-] - L. Dančák [-] (52. M. Kovaříček [-] ) , V. Kotrla [-] , J. Drda [-] , O. Čtvrtníček [-] , M. Olšák [-] - V. Peredarjuk [-] (90. P. Vrba [-] ) , V. Blažek [-]

J. Hrabčák [-] - K. Poledník [-] , R. Křenek [-] , L. Poruba [-] , M. Kubáň [-] - D. Martinát [-] , J. Koláček [-] , T. Kozák [-] (77. T. Fusek [-] ) , D. Baroš [-] - L. Klimek [-] (52. M. Zůbek [-] ) , R. Křenek [-]

ŽK: 84. V. Kotrla - 24. J. Koláček , 83. M. Kubáň . ČK: 84. V. Kotrla .
Místo: Kateřinice. Počet diváků: 70. Rozhodčí: Katrňák Milan - Dančák, Bětík.