8.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. C, 2015-2016

--

Buchlovice získaly důležité tři body, které je vynesly do středu tabulky

54. J. Huráb , 85. J. Mikula (p.) - 11. M. Lahodný
0

Kunovice přijely do Bucholovic s cílem prodloužit sérií utkání v nichž bodovaly. Buchlovice jsou doma silným týmem, který na své půdě body neodevzdává. A i tento duel přinesl podobný scénář, byť Kunovice o poločase měly jednobrankový náskok.

Kunovice se ujaly poločasového vedení

Kunovice se od úvodních minut nebyly schopné dostat ke své obvyklé hře díky agresivnímu pojetí a nátlakové hře domácích. Buchlovice vysunuly svůj presink až na půlku Kunovic a tím hostům znemožnily rozehrávku. Kunovice se tak uchylovaly k nákopům, se kterými si obránci Buchlovic poradili. I přesto to byli paradoxně hosté, kteří se ujali vedení brankou z 11.minuty. To se míč po ose Baný, Klvaňa dostal k Michalovi Lahodnému, který nedal křížnou střelou z vápna šanci domácímu brankáři Kučíkovi a zakončil tak pěknou kombinační akci úvodní brankou střetnutí - 0:1. Domácí měli optickou převahu, ale do vážnější gólové příležitosti se v úvodním poločase nedostali. Hosté mohli svůj poločasový náskok zvýšit, ale Klvaňa nedokázal zrealizovat svou myšlenku v gól. Neúspěšně přehazoval vyběhnutého Kučíka. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 0:1 pro hosty z Kunovic.

Domácí otočily skóre utkání ve svůj prospěch

Ani druhý poločas nepřinesl změnu ve hře. Domácí byli nadále bojovnějším týmem a vyrovnání se dočkali v 54.minutě, kdy Jan Huráb vystihl špatnou rozehrávku Kunovic a střelou z vápna srovnal skóre na 1:1. Hosté se snažili strhnou vedení na svou stranu, ale zbytečně a lehkovážně ztráceli míče, čehož využíval domácí celek k rychlým brejkům, které zaváněly brankou, která se mohla stát rozhodující. To se nakonec domácím povedlo po faulu hostujícího Fleka v pokutovém území. Z nařízené penalty se prosadil v 85.minutě Jiří Mikula a rozhodl o tom, že všechny tři důležité body zůstanou v Buchlovicích. Díky těmto třem bodům se Buchlovice posunuly do středu tabulky a to na dosah svému soupeři, kterého porazily.

TJ Buchlovice
M. Kučík [-] - D. Křiva [-] , J. Huráb [-] , J. Procházka [-] (64. Z. Tomešek [-] ) , A. Jurča [-] (75. M. Němec [-] ) , J. Mikula [-] (89. P. Kunc [-] ) , L. Belant [-] , M. Kořínek [-] , T. Machálek [-] , P. Zábojník [-] , M. Schuster [-]

Fotbal Kunovice
J. Noha [-] - L. Černý [-] (80. T. Schubert [-] ) , O. Šebák [-] , D. Flek [-] , L. Krček [-] , P. Žák [-] , D. Klvaňa [-] , D. Škrášek [-] (72. P. Hlavatý [-] ) , J. Baný [-] , V. Petřek [-] (61. J. Sklenář [-] ) , M. Lahodný [-]

ŽK: 61. J. Mikula - 56. J. Baný , 65. J. Sklenář .
Hráči zápasu: J. Mikula , D. Křiva .
Místo: Buchlovice. Počet diváků: 200. Rozhodčí: TOMAN Stanislav - TOMEŠEK Zdeněk (N), ČERNÝ Zdeněk (N).