5.kolo, Zlínský | Uherské Hradiště | III. třída sk. B, 2015-2016

--

--

V krásném utkání si týmy rozdělily po bodu

0

Súboj 5.kola odohrali futbalisti Žítkovej na dobre pripravenom ihrisku pekného areálu v Březovej. Zápas sa odohral od 16:30 hod. za typicky jesenného počasia. Favoritom duelu boli domáci, ktorí mali na konte 9 bodov za 3 výhry, aj keď v ostatnom zápase prehrali na ihrisku Ostrožskej Lhoty.

Dvoubrankový náskok domácích

Papierové predpoklady sa začali napĺňať hneď od začiatku zápasu. Žítková aj napriek tomu, že nastúpila len s jedným útočníkom a prehustenou obranou len ťažko odolávala tlaku domácich. Problémy jej robili najmä nakopávané lopty sklepávané útočníkmi a hĺbkové prihrávky poza obranu, častokrát aj na hranici ofsajdu. Březová sa ujala vedenia v 14. minúte po zbytočnej ruke, keď si loptu k priamemu kopu postavili domáci útočníci, prvý z nich loptu preskočil a druhý ju poslal nechytateľne do šibenice Beňovej brány. Ešte predtým sa domáci hráči prezentovali viacerými nepresnými strelami a prečísleniami, pričom najbližšie ku gólu boli, keď po nakopnutej lopte bol prekonaný aj vybehnutý Beňo. V poslednej chvíli však sklzom zakročil Samák. Po ďalšej akcii sa celá Březová už radovala z gólu, no rozhodca po konzultácii s čiarovým gól kvôli ofsajdu neuznal. Žítková sa snažila súperovi vyrovnať kombinačnou hrou v strede poľa. Okrem Coníkovej strely, s ktorou si brankár poľahky poradil a striel mimo od Janků a Bulka však domácu bránu vôbec neohrozovali. Naopak v samotnom závere polčasu skórovali opäť domáci. Po ľavej strane sa po spätnej prihrávke dostal k zakončeniu strelec prvého gólu. Žítkovskí futbalisti signalizovali, že lopta bola pri prihrávke za bránkovou čiarou a prestali hrať, no hlavný ani čiarový rozhodca loptu v aute nesignalizovali – priebežný stav po polčase 2:0.

Změna rozestavení přinesla úspěch

Do druhého polčasu už nastúpila Žítková v tradičnom rozostavení 4-4-2 a hra sa viac vyrovnala. Nebezpečnejší však boli naďalej domáci a často sa dostávali do zakončenia. Najväčšiu šancu premárnili po rohovom kope, keď na bránkovej čiare zachránil Lebánek a následnú tvrdú strelu zastavilo brvno. Na druhej strane začali byť nebezpeční aj hostia. K zakončeniu z vnútra šestnástky sa dostal striedajúci Krovina, ľavačkou minul. Nečakane hlavičkou zakončoval Hrubý, brankár však bol pripravený. Väčšie tutovky však zahadzovali domáci – po úniku útočníkov sa dvakrát musel činiť brankár Beňo, pri ďalšej strele mu pomohla tyčka. V strede poľa postupne začala dominovať Žitková - po pravej strane sa uvoľnil Coník, jeho spätnú prihrávku na Krovinu však domáci brankár prečítal. Na hru na troch útočníkov sa hostia odhodlali až 10 minút pred koncom a oplatilo sa. V 86. minúte sa po ose Pollák – Pleva dostala lopta k nabiehajúcemu Coníkovi a ten presným zakončením za prispenia žrde znížil – 1:2. Hneď na to ustál s obrancom súboj Pleva, brankára však neobstrelil. Žítková ucítila šancu a v samom závere sa po Čejkovom centri dostal do poloakrobatického zakončenia Krovina a vyrovnal na konečných 2:2.

FC PSS Žítková
Bc. Peter Bulko - trenér Žítkové: Z môjho hľadiska sme odohrali veľmi dobrý zápas s kvalitným súperom. Do zápasu sme nastúpili viac defenzívnejšie, bohužiaľ sme 2-krát inkasovali, najskôr po výborne kopnutom priamom kope súpera, druhý gól po bojovnosti domáceho útočníka. V druhom polčase sme zmenili rozostavenie, začali sme hrať viac aktívnejšie ako v prvom polčase. Vypracovali sme si viacero šancí a na konci zápasu nám to tam konečne 2-krát padlo. Súper mal rýchle brejky, z ktorých mohol viackrát skórovať, ale remíza bola zaslúžená a s výkonom tímu som spokojný.