10.kolo, Zlínský | Vsetín | Okresní přebor , 2015-2016

--

Choryně v derby deklasovala Lhotku

20. J. Vedral , 22. J. Vedral , 30. J. Landa , 59. J. Vedral (p.) , 87. J. Vedral
0

Choryně má v posledních kolech velice dobrou formu. V 9. kole na domácím hřišti nedala šanci Hrozenkovu, když vyhrála 3:0. V 10. kole ji však čekala sousední Lhotka nad Bečvou. Domácí v tomto zápase neponechali nic náhodě a od úvodního hvizdu byli lepším mužstvem. Zejména díky střeleckému představení Jakuba Vedrala zvítězila Choryně jednoznačně 5:0.

Domácí se trefili během deseti minut hned třikrát

Domácí tým měl hned od začátku zápasu navrch. První šanci zápasu měl na svědomí Jakub Vedral, na kterého po centru Pavla Tvrdoně zívala prázdná branka, ale záložník Choryně zatím nemířil přesně. Spálenou šanci napravil ve 20. minutě, když se střelecky prosadil po centru – 1:0. Ten samý hráč se mohl za necelé dvě minuty radovat podruhé, když se opět nemýlil po centru jednoho ze spoluhráčů – 2:0. Lhotka byla naprosto neškodná, čehož domácí tým do první půlhodiny využil ještě jednou. Jiří Landa dostal na polovině hřiště míč, odkud si jej navedl až na roh malého vápna a jeho následný pas si do vlastní branky srazil obránce Lhotky – 3:0. Choryně už do konce první půle další branku nepřidala, i tak šla do šaten spokojenější díky vedení 3:0.

Vedralovi se povedly vstřelit dvě branky v obou poločasech

Lhotka se za celý zápas téměř nedostala do šestnáctky svého soupeře a pouze se očekávalo, kolikrát vytáhne míč ze své sítě. Psala se 59. minuta, když byl ve vápně faulován Josef Landa. Nařízenou penaltu si vzal na starosti Jakub Vedral, který tak z penaltového puntíku dovršil hattrick - 4:0. Pět minut před koncem musel bývalý gólman Choryně Lukáš Gerla smutně vytahovat kulatý nesmysl ze své branky popáté, když se opět po centru trefil kdo jiný, než Jakub Vedral - 5:0. Neškodná Lhotka v derby Choryni vůbec neprověřila, a tak si domů odvezla bůra.

TJ Sokol Choryně
Jiří Landa - záložník: "Lhotku jsme dnes převálcovali ve všech směrech. Měli jsme plno šancí, Kuba Vedral dal čtyři góly. Hosté se za celý zápas dostali do šestnáctky snad jen jednou a jednou rozehráli roh. Byli jsme jasně lepší."

M. Ječmeň [-] - M. Závada [-] , L. Hadvičák [-] , K. Landa [-] , A. Sovák [-] - J. Hadvičák [-] (57. J. Landa [-] ) , J. Landa [-] (85. R. Štec [-] ) , J. Vedral [-] , L. Tvrdoň [-] - T. Táborský [-] , P. Tvrdoň [-] (68. J. Kopřiva [-] )