24.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Otočka v poločase zařídila Dolanům vítězství

2

Olomoucký krajský přebor nám nabídl duel Želatovic s Dolany ve 24. kole. Soupeři se zdají podle postavení v tabulce celkem vyrovnaní, ale hra tomu tak úplně neodpovídala. Podzimním střet těchto dvou týmů skončil vítězstvím Želatovic. Tentokrát jim to Dolany vrátily.

Z kuriózní branky se hosté rychle oklepali

Utkání se vyvíjí velice opatrně a oba celky nikam nespěchají. Každopádně s postupem času přícházejí první zajímavě vyhlížející se šance, které vyvrcholily v 15. minutě. Tomáš Čtvrtníček přehodil brankáře Davida Urbáška, který v ten moment rezignoval, a když viděl, že se pokus od břevna odráží zpět do hry, tak zase zapnul a začal reagovat tak, že dokázal vychytat dorážku Tomáše Čtvrtníčka, ke kterému se míč odrazil i podruhé, ale tentokrát už ho nahrál před prázdnou bránu Davidu Zezulkovi, který uklízel do sítě - 1:0. Na odpověď jsme nemuseli dlouho čekat, jelikož hned v 18. minutě se ležérně trefil Štěpán Outlý a srovnal - 1:1. Hra se zase uklidnila a brankáři se extra nezapotili. Ve 45. minutě se podařilo Martinu Doubravovi odcentrovat na zcela volného Aleše Foukala, který i s trochou štěstí rozvlnil síť. Gól do kabiny domácím zřejmě moc na psychice nepomohl.

Kdo si počká, ten se dočká

Ve druhém poločase se začalo hrát v podobném stylu. Akce končily většinou nepřesností na útočných třetinách hřiště. Po 70. minutě se nám hra už trochu rozhýbala a Želatovice začaly soupeře tlačit. Všechny pokusy ale troskotaly na obranných řadách, nebo tentokrát už připraveném Davidu Urbáškovi. Navzdory převahy to byli hosté, kteří v 90. minutě utekli z protiútoku a Vojtěch Slota obstřelil Tomáše Čecha, který si nepohlídal přední tyč. Po ne nějak záživné druhé půlce jsme se dočkali alespoň branky a závěrečného hvizdu.