28.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

Kanonáda v podání Losin

9. J. Uvízl , 16. J. Uvízl , 21. J. Uvízl (p.) , 40. M. Šinogl (p.) , 62. D. Jurka , 84. D. Hilbert
2

V předposledním kole Olomouckého krajského přeboru zavítal do Mohelnice tým z Velkých Losin, kteří mají v tabulce náskok devíti bodů, a jsou tak mírnými favority. Domácí borce trápí v posledních kole konzistence a tento víkend byl naprostým vrcholem všeho. Velké Losiny si s nimi dokázaly poradit ve stylu.

V hlavní roli Jiří Uvízl

Od začátku se lépe prezentovala losinská jedenáctka, které na první branku nepotřebovali zrovna mnoho akcí. Už v 9. minutě přesně pálil Jiří Uvízl a otevřel skóre - 0:1. Po pouhých sedmi minutách se prosadil Jiří Uvízl i podruhé a s Mohelnicí to nevypadalo vůbec dobře - 0:2. Domácí se trápili a nevěděli kudy kam. Ve 20. minutě odpískal sudí penaltu proti Mohelnici, a kdo se k ní postavil ? Jiří Uvízl a proměnil jí zkušeně, takže tu máme hattrick, přátelé - 0:3. Velké Losiny trochu polevily, ale i tak Martin Berka nemusel předvádět nějaké zázračné zákroky. Vrcholem všeho byla 40. minuta a další penalta proti domácím. Pokutového kopu se tentokrát ujmul Matěj Šinogl, na jehož pokus neměl Pavel Rozman šanci ani podruhé - 0:4.

Hlavně to nějak dohrát

Do druhého dějství nastoupily Losiny velmi uvolněně a nikam se moc nehnaly, zatímco Mohelnice chtěla snížit, co nejdříve to šlo. Domácím zřejmě fiasko z první půle vlezlo do hlavy a ztráceli zbytečně držení míče. V 62. minutě využil okénka David Jurka, když překonal Pavla Rozmana a mohl jít slavit za spoluhráči - 0:5. Domácí tohle už naprosto semlelo a nebylo už kudy ven. Tento zápas se už zkrátka nedal dohrát, aniž by to skóre vypadalo špatně. V 84. minutě zatloukl poslední hřebík David Hilbert a bylo definitivně vymalováno - 0:6. Velmi bolestivá domácí prohra teď bude hráče nějaký ten den trápit, ale za týden mohou vše napravit a rozloučit se se sezónou pěknou vzpomínkou.