29.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Zápas o divizi

2

Kostelec na Hané hostil na domácí půdě bohuňovický Sokol a postup do divize mají na dosah. V případě bodového zisku by domácí slavili ne jen krásné druhé místo, ale také senzační postup. V cestě jim stály Bohuňovice, které jsou na šňůře nepovedeného závěru, jenž je výsledkem jejich nekonzistentních výkonů v posledních týdnech. Jak to dopadlo ?

Hlavně vkročit pravou nohou

Kostelec potvrzoval roli favorita od prvních minut a šance byly na cestě, ale naděje Bohuňovic držel nad vodou Zbyněk Telíšek. Všechny ledy prolomil ve 29. minutě Dominik Hruban, když brankář Bohuňovic odkopnul míč přímo na něj, a ten z prvního doteku pálil přesně mezi tři tyče - 1:0. Bohuňovice měly taky své šance, ale nebylo jim zkrátka přáno. Do první půle se už skóre neměnilo.

Oslavy můžou začít

Do druhé půle naskočily lépe Bohuňovice, které si sice míče užívaly, ale k ničemu nebezpečnému to příliš nevedlo. Na domácích šlo poznat, že to chtějí uhrát na zkušenost a vyčkávali na chybu. V 62. minutě se té chyby Kostelec dočkal, když Michal Škrabal přesně zakončil - 2:0. Domácí si už nechtěli nechat nic utéct a opět čekali, s čím Bohuňovice přijdou. Stále se tvořily akce, které mohly být úspěšné, ale čekání na třetí branku ukončil až Jakub Ondroušek v 77. minutě, když stanovil konečné skóre - 3:0. Odpískání konce zápasu značilo jen jediné a to, že Kostelec si příští rok zahraje divizi.