16.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2022-2023

--

Úsilné dokázalo vyhrát v Rudolfově

38. R. Lisa - 2. P. Vazač , 13. P. Vazač , 65. . Colin
11

Do Rudolfova B zavítal tým s Úsilného. Úsilného potřebovalo bodovat a proti omlazenému týmu cítil šanci. Navíc Na podzim dokázalo Úsilné Rudolfov B porazit. Domácí si chtěli spravit chuť po minulé remíze z Jankova B.

Hosté se rychle dostali do vedení

Rudolfov B nastoupil do zápasu s několika dorostenci a vsázkou na mládí, oproti tomu hosté přijeli se zkušeným kádrem. Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří se hned ve 2. minutě chopili vedení. Taušek se prodral obranou domácích a vyběhnuvší Šimek jeho pokus zneškodnil, ovšem míč se odrazil k Petrovi Vazačovi, který uklidil míč do odkryté brány. 0:1 Hosté byly v úvodu aktivnější a vypracovali si několik slibných šancí. Domácí se postupně dostávali do hry. Byly více na míči, ale nebyly nebezpeční a do zakončení se nedostávali. V 17. minutě předvedl krásnou individuální akci hostující Jose Suarez, který prošel středem obrany, přehodil brankáře, ale míč směřující do branky stihl z čáry vykopnout Rudolfovský hráč. Následně se hra přesunula do středu hřiště, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Úsilné mělo od 35. minuty sérii rohů, která znamenala závar před domácí brankou, ale žádná nebyla dostatečně nebezpečná. Před poločasem docházel hostům dech a domácí byly aktivnější. Ve 38. minutě zahrávali hosté standartku z 35. metrů. Nadýchaný centr do vápna se po sérii odrazů dostal k Romanu Lisovi, který neměl problém dopravit míč do branky. 1:1

Úsilné zlomilo druhý poločas

Druhý poločas začal vyrovnanou hrou ve středu hřiště, která se přelívala ze strany na stranu. Domácí drželi více míč, ale před bránou nebyly nebezpeční. V 65. minutě se dostalo Úsilné do tlaku, míč z pravé strany zamířil do hloučku hráčů, kde se nejlépe zorientoval Jose Suarez Colin, který poslal hosty do vedení. 1:2 Hosté byly najednou politi živou vodou a začali se tlačit na soupeřovu branku. V 72. minutě vyslal José do úniku Petra Vazače, který v souboji přetlačil domácího obránce, dokázal ho celou dobu udržet za sebou a následně krásnou technickou střelou k levé tyči prostřelit brankáře. 1:3 Domácí nic nezabalili a mohli brzy snížit. Po akci z levé strany nastřelili domácí z úhlu tyč. Další závan v hostujícím vápně skončil na břevnu Brůžkovi branky. V poslední desetiminutovce se již nic zajímavého nestalo. Hosté si pohlídali dvoubrankové vedení a připsali si cenné tři body.

Úsilné
Jan Tomášek (hráč Úsilné): Do Rudolfova jsme přijeli v dobrém rozpoložení po minulém dobře odehraném utkání proti Zlivi. Podařilo se nám dát rychlou branku, což nám pomohlo. Rudolfov nastoupil s mladými kluky, ale na naší straně byla zkušenost a klid. Pochválit se musí celý tým, jeden makal za druhého a nikdo nevynechal jediný souboj. Všichni hráli pro tým a to se podepsalo na výsledku. Příští zápas hrajeme doma s Žábama a snad se nám podaří sejít v dobré sestavě a potvrdit naší formu.