17.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2022-2023

--

Rezerva Loka nestačila na Zliv

53. V. Mareš (p.) - 49. S. Uchytil , 83. O. Bukovský
9

V 17. kole OP ČB zavítala Zliv na hřiště Loka, kde vyzvala místní rezervní tým. Jednalo se o souboj týmu z popředí tabulky a tak se dalo očekávat hezké utkání.

Diváci se branky v první půlce nedočkali

Utkání oběma týmům znepříjemňoval náročný terén, který komplikoval kombinační hru. Hned ve 2. minutě se dostali domácí do šance. Bukovský obešel domácího stopera, následně i brankáře Kuruce, ale odkrytá branka znepokojila domácího forvarda a poslal míč 5 metrů od tyče domácí branky. Tento fotbalový moment byl nejvýraznější stopou prvního poločasu. Následně se hrál vyrovnaný fotbal od brány k bráně, ale ani jedno mužstvo si nevytvořilo výraznější brankovou příležitost. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0

Dvě rychlé branky nastartovaly zápas

V druhém poločase se přeci jen fanoušci dočkali trochy toho fotbalového vzrušení. Hned v 49. minutě proměnil Stanislav Uchytil svou šanci a poslal hosty do vedení. Tento stav vydržel pouze chvíli. V 52. minutě odpískal rozhodčí Granec pokutový kop. K tomu se postavil Václav Mareš a bez problému poslal míč do zlivské branky. Následně se hra vyrovnala, ale hostující Zliv postupně nabírala na obrátkách. Svůj tlak zužitkoval v 83. minutě. Po centru Fürsta se míč několikrát odrazil v pokutovém území, a po sérii odrazů se dostal míč k Ondřeji Bukovskému, který uklidil míč do branky. 1:2 Zbytek utkání se dohrával v poklidném tempu

SK Zliv
Tomáš Kučera (hráč SK Zliv): Proti Lokomotivě bylo třeba se vypořádat opět s několika absencemi, ale do sestavy se vrátili Vlček s Exnerem, čímž se zpevnila defenzíva. Jediný gól jsme dostali opět z poněkud problematické penalty, na což bychom si neradi zvykali. Dopředu už to taková sláva nebyla, ale dokázali jsme dát aspoň ty dva góly, které nakonec stačily k výhře. Je třeba kluky pochválit, máme v týmu hodně mladých, přesto dokážeme pravidelně bodovat.