19.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2022-2023

--

Jankov B si připsal důležitou výhru v Úsilném

40. J. Čada - 19. M. Salibašić (vl.) , 27. L. Hofmann , 66. J. Píša
8

Důležité utkání se odehrálo na hřišti Úsilného, kam zavítala rezerva Jankova. Oba týmy bojují vespodu tabulky a vzájemné duely jsou v tomto případě velice důležité.

Čada zdramatizoval zápas

Na složitém terénu byla pro obě mužstva složitá kombinace, a tak museli vsázet na přímočařejší hru. Od začátku utkání měli více navrch hostující hráči. Ve 20. minutě se dostal po pěkném průniku do zakončení Píša, který vyslal střelu z hranice vápnu, kterou si domácí hráč ke smůle domácích ztečoval do vlastní brány. 0:1 Hosté dál drželi balón a vytvářeli si převahu uprostřed hřiště. Do zakončení se dostali hostující Píša a Prediger, ale žádný pokus neměl gólové parametry. Ve 27. minutě se dostali hosté do dvoubrankového vedení, kdy Lukáš Hofmann střelou nártem rozvlnil síť. Utkání mělo v první půli jasný průběh pro hostující tým. Ve 40. minutě si domácí vypracovali šanci, když po centru z pravé strany uklidil míč do brány kapitán Jakub Čada. 1:2

Domácí se na obrat nezmohli a inkasovali

Na začátku druhé půlky se obraz hry příliš nezměnil. Hosté si vytvořili několik slibných šancí, ale žádná gól nepřinesla. O to se postaral v 66. minutě hostující Jakub Píša, které po pohledné individuální akci zvýšil na 1:3. Domácí potřebovali vyrovnat, a tak vrhli síly do útoku a začali hrát na riziko. Nákopy se snažili vytvořit tlak na obranu, ale se vším si dokázala poradit hostující obrana v čele s Černým a Cíchou. Díky vysokému postavení domácích hráčů se dostával Jankov B do protiútoků. Z přečíslení tři na jednoho nedokázali vytěžit žádnou branku a domácím pomohla i branková konstrukce. Domácím došel dech a v závěru se již nezmohli na závěrečný tlak. Hosté si tak odvezli důležité tři body.

SK Jankov B
Martin Kročák (trenér Jankov B): „Vzhledem k malému hřišti, které v Usilném je, jsme věděli, že nás nečeká lehký zápas. Domácí tým spoléhá na standardní situace a rohové kopy, ze kterých se umějí prosadit. Přesně tohle se vyplnilo a domácí z každého autového vhazování hrozili nebezpečnou šancí. Od začátku zápasu jsme měli herní převahu, kdy se nám dařilo rozehrávat gólové akce ze středu hřiště, kde hrál Bohoňek s Řepou. Bohužel nás často zradila koncovka, ať vinou nešikovnosti našich hráčů nebo nerovnostmi na hřišti. Ve 20. minutě se obránce Adam Píša dostal do průniku a před vápnem vystřelil. Jeho střela byla tečována domácím hráčem a brankář byl bez šance 1:0. Po první brance jsme pokračovali v tlaku, kdy byl v několika slibných šancích Jakub Píša, a střelecky trápící se Prediger. Ve 27. minutě se do vápna dostal Hofmann a klasickým kladenským nártem zvýšil skóre na 2:0. Bohužel ve 40. minutě z ojedinělého průniku domácích a nešikovnosti našeho obránce, který si přišlápl tkaničky, dostal míč přízemním centrem do našeho vápna, kde z bezprostřední blízkosti překonal Brůhu domácí Čada. Po přestávce jsme si hned od začátku vytvářeli nebezpečné šance a jednu z nic při krásné individuální akci proměnil Jakub Píša. Domácí začali riskovat a čekali na půlící čáře na protiútoky, které většinou naše obrana v čele s dobře hrajícími stopery Černým a Cíchou zastavovala. S blížícím se koncem zápasu jsme chodili i do přečíslení tři na jednoho, ale z těchto slibných šancí, které dvakrát skončily na břevnu a jednou na tyčce domácí branky, jsme již další gól nepřidali. Po vítězství 3:1 odvážíme z Úsilného důležité tři body.“