17.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. A, 2022-2023

Humpolec loupil v Pohledu

12. D. Homola - 53. R. Dalík , 64. J. Vepřek , 83. R. Dalík , 84. R. Dalík
4

Humpolec brzy prohrával, ale nakonec bere 3 body.

Domácí Pohled ze záčátku zápasu plnil roli favorita a vypracoval si několik brankových příležitostí, ze kterých ale skóroval jen jednou ve 12. minutě Homola - 1:0. Teprve po dvaceti minutách začal Humpolec srovnávat tempo a Pohled i přehrávat, ale po samostatném úniku Dalíka se blýskl zákrokem Krpálek, a tak šel Pohled do kabiny s vedením jedné branky.

Ve druhém poločase Humpolec pokračoval ve zlepšeném výkonu a po přihrávce Nermuta skŕoval Dalík 1:1. V 62. minutě vystřídal zraněného Paťhu Jiří Vepřek a po minutě a půl po kombinaci z levé strany vyslal nechytatelnou střelu z vápna a otočil skóre ve prospěch Humpolce - 1:2. Humpolec byl při chuti a dvěma slepenými góly v 83. a 84. minutě dovršil hattrick Dalík. Domácí se snažili výsledek korigovat, ale zkušená defenziva Humpolce už výsledek změnit nenechala, a tak hosté odváží 3 cenné body a v tabulce jsou na čtvrtém místě.

Autor: Petr Tomášek

AFC Humpolec B
Martin Zet, trenér: Nutno pochválit týmový výkon a velmi produktivního střelce Radima Dalíka.