19.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Napajedla opět potvrdili, že doma neprohrávají.

3

V utkání, které se hrálo na domácím hřišti týmu TJ FATRA SLAVIA Napajedla, hostovalo tabulkově nejlepší FC Strání pod vedením Vladimíra Stančíka.

Pět střel

Během první půle zápasu se toho příliš neodehrálo. Hostující tým Strání měl asi pět střel na bránu a domácí tým Napajedel se dostali čtyřikrát do vápna hostů. Již v páté minutě utkání Strání střílí na bránu a to konkrétně Robin Rohlík. Brankař Jiří Balážik, ale míč chytá. V 8. minutě dvakrát po sobě vystřelil na domácí bránu Luboš Miklovič. Obě střely však dokázal Balážik „zpacifikovat“… Poločas zápasu vidíme na tabuli stále stejný výsledek jako na začátku zápasu 0:0. Hráči odchází do kabin na krátký odpočinek a taky na přípravu na další poločas.

Doma neprohrávají

200 diváků v první poločase utkání nevidělo ani jeden gól, byli ale stále v napětí. Co se na dalším poločase změní...a co ne… Ve 40. minutě první části zápasu dostal kapitán Napajedel Jaroslav Laciga žlutou kartu, která zahraje roli v 75. minutě utkání, kdy rozhodčí zvedá červenou kartu ja Laciga opouští hřiště. O dvě minuty později opouští hřiště taky hráč strání Roman Častulín. Ke konci zápasu oba týmy vystřídají jednoho hráče. V 84. minutě Patrik Macháčik odchází ze hřiště a nastupuje místo něj Filip Hruboš ze Strání. Na druhé straně v 91. minutě střídá Dominik Horňák a nastupuje Marcel Drga s číslem 15. To ale na výsledku nic nemění, zápas končí remízou 0:0. Napajedla opět potvrdili, že doma neprohrávají.

TJ Fatra Slavia Napajedla
Zdeněk Horňák, trenér: „ V úvodních patnácti minutách nás lídr zatlačil a díky našemu brankáři jsme tlak ustálil. Tím jsme hosty trošku vykolejili a nám narostlo sebevědomí. Pozornou obranou a včasným přístupem jsme přerušovali rodící se příležitosti soupeře. Strání mělo více držení míče, i přesto jsme si vypracovali několik gólových příležitostí. Z rohového kopu centroval Laciga a osamocený Huťka jen těsně minul branku, následně šel po průnikové přihrávce dokonce Foral sám na brankáře, ale obrana soupeře na hranici velkého vápna stačila včas zasáhnout. Druhý poločas bych řekl, že jsme byli dokonce lepším týmem. Borci na hřišti si nedarovali nic zadarmo, byl to boj o každý míč a dokonce jsme šli i do vedení, jenže branka Horňákovi nebyla uznána! Škoda, že po naší špatné standardní situaci musel Laciga zatáhnout a po druhé žluté kartě musel do sprch. Následně i soupeř přišel o svého hráče, kdy byl sražen zezadu Jakubowicz. Fanoušci co přišli, viděli velmi kvalitní utkání. Strání má hodně urostlé hráče, parádní držení míče s rychlým přechodem do útoku. To vše jsme si pohlídali a dosáhli na zaslouženou remízu.“

FC Strání
Vladimír Stančík, trenér: „Napajedla potvrdila, že doma doposud neprohrála náhodou. Hrají disciplinovaně, ani nám toho moc nedovolili. Jeli jsme zde vyhrát a v první půli jsme byli lepší, ale na gól to nestačilo. Po přestávce byli lepší domácí, proto dělbu bodů považuji za zaslouženou. K vidění byl velmi dobrý zápas z obou stran, bod proto beru.“

J. Balážik [-] - M. Huťka [-] , L. Juhas [-] , D. Škarek [-] , A. Jakubowicz [-] , R. Foral [-] , P. Votava [-] , M. Němec [-] , D. Horňák [-] (91. M. Drga [-] ) , J. Laciga [-] , J. Juráň [-]