26.kolo, Pardubický | Ústí nad Orlicí | III. třída sk. A, 2022-2023

--

Souboj sousedů ze středu tabulky

23. V. Dunas , 78. L. Ordoš , 88. V. Dunas (p.) - 71. J. Huška
3

Ve 26. kole přivítal Těchonín na svém hřišti Žambereckou rezervu. Oba týmy si drží střed tabulky. V tomto utkání byli šťastnější domácí hráči z Těchonína a před domácími fanoušky získali plný počet bodů.

Těchonín vstoupil do utkání velmi aktivně

Domácí Těchonín vstoupil do utkání velmi aktivně a soupeře ze Žamberka k ničemu nepouštěli. Ve 23. minutě utekl hostující obraně Dunas a otevřel skóre utkání. 1:0 Poté si domácí dokázali vytvořit ještě několik šancí, ale žádná z nich nezapadla mezi tři tyče hostující branky. Ve 40. minutě byli domácí nuceni střídat, to když se Strnad špatně šlápl a musel být převést do nemocnice. V prvním poločase se toho více neodehrálo, a tak si domácí přenesli jednogólový náskok do druhé půle.

Ospalý začátek druhého poločasu

Začátek druhé půlky se domácí nemohli dostat do tempa hry. A utkání bylo ospalé. A když domácí nedokázali proměnit svoje šance, tak přišli ke slovu hosté. V 71. minutě krásnou střelou z poza vápna překonal domácího brankáře Huška. 1:1 Těchonín však získal brzy vedení opět na svoji stranu. V 78. minutě vybojoval míč Ordoš a chladnokrevně zakončil. 2:1 V 88. minutě opět Ordoš u míče. Udělal kličku gólmanovi a ten ho pouze fauloval. Nařízený pokutový kop proměnil svým druhým gólem v utkání Dunas. 3:1 Více už toho ani jeden z týmu nestihl, a tak si Těchonín připsal vítězství na svém hřišti.