22.kolo, Liberecký | Liberec | Okresní přebor , 2022-2023

Machnín porazil Frýdlant B, který tak poprvé na jaře kapituloval!

4

Frýdlantské "béčko" se vypravilo do Machnína v okleštěné sestavě. Ze zdravotních důvodů jim chyběli Pleskač, Šena, Bartoš a dlouhodobě zraněný Stránský. Čekal je nelehký úkol, jelikož Machnín si chtěl po středeční prohře s "B-týmem" Bílého Kostela napravit chuť.

Tři góly pro domácí

Frýdlant B i přes to, že měl v zádech výhru 10:0 nad Novou Vsí, nedokázal chytit začátek utkání. Byli u všeho později a nedařilo se jim tolik do kombinace jako jejich soupeřům z Machnína. Výsledkem toho byl gól domácího Petra Poláčka, který uklidil hlavou na přední tyč. Hned o čtyři minuty později dostal na zadní tyč krásnou přihrávku Zdeněk Zbořil, který zvýšil na 2:0 pro domácí Machnín. Slovan Frýdlant nenavázal na svoji hru z předchozích zápasů a snažil se nakopávat dlouhé balóny, které končily neúspěchem. Frýdlant B si dokázal vypracovat v první půli dvě velké šance. Jak Stýbal, tak i Kozák v zakončení selhali. Ve 44. minutě dal hostům gól do šatny Stanislav Bárta a Machnín vedl 3:0. To domácím ještě nebyl uznán gól Martina Černého.

Machnín zvýšil náskok

Do druhého poločasu poslal trenér Frýdlantu na hřiště navrátilce Jana Buřitu. Ten dodal hře hostujícího celku klid, který v první půli postrádali. Ve 48. minutě zvýšil hlavou na konečných 4:0 Zdeněk Zbořil. Zbytek zápasu se spíše dohrával. Hosté se snažili o kombinaci. Měli ale problém se dostat do vápna a jejich pokusy byly spíše střely z dálky. Jediný vzruch ve druhé půli, který stojí za zmíňku, tak bylo vyběhnutí domácího brankáře Gregora. Ten zadržel hostujícího hráče. Frýdlant se dožadoval červené karty, rozhodčí ale tasil pouze kartónek žluté barvy. Frýdlant B tak poprvé v jarní části kapituloval a v Machníně zůstávají tři body!

Zdroj: facebook TJ JISKRA MACHNÍN - FOTBAL, instagram @slovanfrydlant