11.kolo, Olomoucký | 1.A třída sk. B, 2023-2024

--

Hlubočky jako první tým v sezóně poráží Chválkovice

41. O. Goldscheid , 56. R. Výkrutík (vl.) , 61. F. Henkl
5

Hlubočky doma hostily druhý tým tabulky Chválkovice. V prvním poločase šli těsně před poločasem domácí do vedení. V druhém poločase přidali další dvě branky a vítězí 3:0. Pro Chválkovice je to první prohra v sezóně. Naopak třetí Hlubočky stáhly výhrou druhé Chválkovice na rozdíl dvou bodů.

Branka do šatny

Domácí nastoupili do utkání dobře připraveni. Diváci, kterých na souboj třetího z druhým přišlo přes 200 si museli na první branku počkat. Ta přišla až těsně před koncem poločasu ve 41. minutě. Po odkopu obránce hostů, který trefil hráče Hluboček, který potáhl balón do vápna a předložil balón pod sebe před prázdnou branku na Goldscheida – 1:0. Chválkovice už na branku do šatny odpovědět nedokázaly, a proto se do kabin odcházelo za těsného vedení domácích Hluboček.

Dvě branky za pět minut

Do druhého poločasu nastoupily obě mužstva ve stejném složení, ve kterém odcházely do kabin. V druhém poločase nemuseli na branku čekat diváci dlouho. V 56. minutě zahrávali domácí rohový kop, po kterém se míč odrazil od hostujícího Vykrutíka do branky – 2:0. Domácí šli do dvoubrankového vedení, které netrvalo dlouho. Další branka přišla za pět minut. Po krásné akci na jeden dotek se uvolnil Henkl, který šel sám na brankaře a s přehledem dostal míč do sítě na 3:0. Domácí se tak rychle dostali do vedení o tři branky. V následujících minutách se už stav utkání nezměnil. Rozhodčí ukončil utkání po devadesáti minutách za vítězného stavu pro domácí 3:0. Pro Hlubočky je to pátá výhra v řadě a stahují tak ztrátu na druhé místo o dva body. Pro Chválkovice je to první prohra v sezóně a dávají šanci Velké Bystřici se osamostatnit na prvním místě.

FK Hlubočky
Jiří Lužný: Velice kvalitní utkání. Z naší strany to byl asi nejlepší výkon, který jsme předvedli v poslední době.

SK Chválkovice
Alexandr Bačík: Hlubočkám gratuluji k třem bodům, byli lepší a dobře připravení. Z naší strany to bylo špatné.