10.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2023-2024

--

Šebkovice B doma jasně přehrály Litohoř

44. P. Kotačka , 70. V. Přibil (p.) , 73. D. Volf , 80. M. Procházka
17

V zápase mezi Šebkovicemi B a Litohoří skončilo vítězstvím týmu Šebkovice B 4:0. Šebkovice B vedly 1:0 po prvním poločase a následně si udržely svůj náskok a přidaly ještě další tři góly

Domácí o gól lepší

V 10. kole třebíčské III. třídy přivítala Šebkovická rezerva fotbalisty z Litohoře. Šebkovice se v tomto utkání snažili odčinit remízové zaváhání z předchozího kola v Čáslavicích a zároveň navázat na sérii pěti zápasů bez porážky. Zápas začal v poklidném tempu, domácí drželi míč převážně na svých kopačkách a snažili se kombinací prosadit přes pevně zformovanou defenzivu hostů. Naráželi ovšem na nepřesnosti ve finální a předfinální fázi útoku, a když už se jim přece jen podařilo dostat se do vápna soupeře, jejich šance ztroskotaly na nepřesném zakončení. Mezi 30. a 40. minutou se dvěma střelami z dálky pokusil prosadit ofenzivně laděný záložník Maule, avšak jeho střeli skočily v náruči brankáře Kapinuse. Ve 44. minutě se domácím přece jen podařilo vsítit gól po individuální akci Kotačky, který obešel dva protihráče a střelou na přední tyč tak určil výsledek prvního poločasu.

Domácí ještě skóre navýšili

První desetiminutovka druhé půle se zdála být opticky vyrovnanější, a to především díky příchodu kanonýra hostů, Kosmáka. A byl to právě Kosmák, který se dostal do první, ale také jediné vážnější akce Litohoře, ovšem jeho střelecký pokus dokázal zblokovat jeden ze stoperů Šebkovic. Trenér Šebkovic, ale dokázal na vývoj hry skvěle zareagovat střídáními a poslal na plac dva zkušené borce, kteří měli do hry přinést potřebný klid na míči. To přineslo své ovoce v 70. minutě, kdy byl v pokutovém území faulován útočník Přibil a rozhodčí Kolařík dal domácím možnost penaltového kopu. Toho se ujal sám faulovaný Přibil a střelou k tyči poslal Šebkovice do dvoubrankového vedení. O tři minuty později se po rohovém kopu dokázal nejrychleji orientovat domácí Volf a pohotovou střelou navýšil skóre na 3:0. Standardní situací si Šebkovičtí pomohli i v 80. minutě, kdy se k přetaženému míči po rohovém kopu dostal opět Volf, který přihrávkou na malé vápno vybídl Procházku a ten si již s míčem věděl rady. Domácí se v závěru dostali do ještě jedné gólové příležitosti, ale střelu Přibila dokázal po fantastickém sprintu vykopnou z brankové čáry Obrlik. Domácí tak utkání v poklidu zvládly a posunuli se na druhé místo tabulky. Na závěr je ještě potřeba pochválit rozhodčího Aleše Kolaříka za skvěle odřízené utkání v duchu fair play.

TJ Litohoř
Šafrata Marek, trenér: Zcela zasloužená výhra domácích,tentokrát jsme absolutně nic nepředvedli,ostudou je že jsme ani jednou nevystřelili na domácí branku,prostě katastrofa

TJ Sokol Šebkovice B
F. Brada [-] - R. Svoboda [-] , J. Hobza [-] (58. V. Přibil [-] ) , Z. Maule [-] , J. Holčapek [-] (65. M. Procházka [-] ) , P. Kotačka [-] (46. T. Bílek [-] ) , D. Volf [-] (80. L. Říha [-] ) , J. Krejča [-] (65. M. Kotačka [-] ) , S. Zikmund [-] , L. Ryvola [-] , M. Uhlíř [-]

TJ Litohoř
Z. Kapinus [-] - D. Puchnar [-] , L. Dolanský [-] , J. Klíma [-] (46. T. Kosmák [-] ) , D. Raab [-] , P. Obrdlík [-] , V. Polický [-] , R. Finda [-] , J. Okoš [-] , O. Kostka [-] , M. Šafrata [-]

ŽK: 23. L. Dolanský .
Hráči zápasu: F. Brada .
Počet diváků: 91. Rozhodčí: KOLAŘÍK Aleš - KOŘÍNEK Miroslav (N), DOLANSKÝ Ladislav (N).