11.kolo, Jihomoravský | Blansko | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Ani Bořitov nenašel recept a Boskovice stále bez prohry

13

Neskutečná jízda B-týmu Boskovice / Letovice stále nekončí. V souboji podzimu s druhým Bořitovem soupeře doslova přestřílely a stále naztratily ani bod.

Bayer posunul hosty do vedení

Souboj podzimu - i tak by se dal charakterizovat zápas 11. kola, ve kterém se utkala neporažená benfika Boskovic/Letovic s ambiciózním Bořitovem. Že se bude jednat o velmi atraktivní utkání napověděly již první minuty. Mírně lepší Bořitov se dostal ze začátku k několika zajímavým střelám - některé skončily mimo 3 tyče, zbytek pochytal jistý Svoboda. V 9. minutě předvedli hosté pohlednou akci. Po hezké kombinaci ve středu hřiště se dostal balón do kraje na Sychru, ten přesným pasem našel Romana Hlaváčka, který si balón zpracoval na prsa a přesnou ranou pod břevno poslal lídra tabulky do vedení - 0:1. Bořitov ale neupadal na aktivitě a vytvářel si další šance. V jedné z nich se ocitl v 23. minutě Michal Vorlický a přesnou střelou srovnal krok na 1:1. V následující pasáži byli opět lepší domácí, kteří si vytvářeli výborné možnosti na skórování, Boskovice/Letovice zase hrozily z rychlých brejků. Jeden z nich rozjel v 41. Hlaváček, před vápnem Bořitova předal míč Odehnalovi, který naservíroval balón před prázdnou bránu Patriku Bayerovi a ten znova poslal hosty do vedení - 1:2. V 45. minutě byli fanoušci svědky další pohledné kombinace Boskovic/Letovic, na jejíž konci stál opět Bayer, jenž gólem do šatny zvýšil vedení o 2 branky. Do kabin se tak šlo za poločasového skóre 1:3.

Jednoznačně si hosté došli pro vítězství

Začátek druhé půle plynule navázal na konec té první. Již 3 minuty po změně stran se opět dostal k míči Hlaváček a přesným pasem našel Bayera, který hlavou zkompletoval hattrick! V 52. minutě dostal neúnavný Hlaváček znovu míč ke své noze, prošel přes 3 hráče a poslal míč vedle brankáře Bořitova - 1:5. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou, větší šanci si však ani jeden z týmu nevytvořil. V 73. minutě se v hostujícím vápně zmocnil míče Štěpán Alexa a přesnou střelou překonal Svobodu, čímž snížil na 2:5. Jakékoliv drama opět odmítl v 80. minutě Bayer, který obdržel parádní přihrávku před prázdnou svatyni domácích a přidal tak svůj 4. zásah v utkání - 2:6. V 86. minutě si po rohovém kopu našel odražený balón Martin Stanček, jenž tečovanou střelou zpoza vápna zatloukl pověstný hřebíček do rakve domácích - 2:7. Zápas dvou nejvýše postavených týmu tabulky tak skončil jednoznačnou výhrou lídra 2:7.