6.kolo, Zlínský | Kroměříž | Okresní přebor , 2023-2024

4 góly dorostenců a další výhra Slavkova

7

Do Slavkova přijela změřit síly rezerva Morkovic a na obou stranách se prosadili dorostenci.

Skvělý vstup Slavkova

Dal se očekávat velice vyrovnaný zápas, neboť Slavkov a B tým Morkovic jsou sousedy v tabulce. Herně zápas vyrovnaný byl, s góly už to ale bylo jinak. Domácí Slavkov měl skvělý vstup do utkání, když se hned v 6. minutě prosadil hráč ročníku 2005 Jan Ondrůšek, gól padl po zbytečné ztrátě Morkovic a tento mladý hráč už v klidu proměnil nabídnutou šanci. Ve 12. minutě se skóre měnilo podruhé. Tentokrát se trefil do sítě soupeře znovu hráč Slavkova, teď to ale byl o poznání zkušenější útočník Radek Ponížil. Skóre tak bylo 2:0 a s hosty to vypadalo bledě. Ovšem Morkovice nehrály vůbec špatně, rychle se znovu dostali do hry a vytvářeli si spoustu šancí, dostali se do několika opravdu velkých šancí, nepodařilo se jim je ale proměňovat. Až ve 40. minutě se prosadil mladý Dominik Rakáš, ročník 2006, a tak byly Morkovice na dostřel. Do šaten se tedy šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Domácí odskočili až na rozdíl 4 gólů

Do druhé části zápasu vstoupili aktivněji hosté, dařilo se jim kombinovat, držet míč na svých kopačkách, jen ty góly nepřicházely. V 52. minutě po jedné vyložené šanci, kterou Morkovice opět neproměnily, se dostal do protiútoku další dorostenec, tentokrát čerstvý Antonín Bouchalík, ročník 2007, a neomylně zakončil. Domácí tak šli do vedení už 3:1 a hostům teklo do bot. Brzy přidali domácí ještě čtvrtou branku po druhém gólu Radka Ponížila a o zápasu tak bylo rozhodnuto. Pak přišly už jen kosmetické úpravy skóre, když se nejprve v 82. minutě prosadil další z dorostenců, Martin Žaloudík, ročník 2006, který vstřelil gól na 5:1 pro domácí a v 88. minutě z penalty snižoval zkušený hráč Morkovic Boris Kroutilík a upravil skóre na konečných 5:2. Morkovice si tak neodváží ani bod a všechny body tak zůstávají ve Slavkově.

FC Morkovice B
Boris Kroutilík (trenér): Výsledek je pro nás krutý. Z naší strany nebyla hra špatná. V prvním poločase jsme soupeře pouštěli na naši půlku jen sporadicky, byť nám dal první gól. My jsme své šance neproměnili, bylo jich asi šest. Naopak Slavkov nás trestal z každé příležitosti. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně, opět přišla neproměněná šance a soupeř zvýšil na 3:1. Poté se hra vyrovnala a výsledek je 5:2. S hrou můžeme být spokojeni, ale hraje se na góly, které dával soupeř.

TJ Slavkov pod Hostýnem
L. Neradil [-] - P. Krajcar [-] (85. A. Čuba [-] ) , R. Ponížil [-] (85. L. Urbánek [-] ) , P. Šimčík [-] , . Dolák [-] (46. A. Bouchalík [-] ) , J. Ondrůšek [-] (75. M. Žaloudík [-] ) , D. Mrázek [-] , P. Darebníček [-] , J. Pavlica [-] , M. Bureš [-] , M. Kopřiva [-]

V. Valenčík [-] - J. Machálek [-] , L. Maticz [-] , D. Rakáš [-] (73. L. Goldman [-] ) , L. Šipoš [-] (88. A. Šebestík [-] ) , Z. Přikryl [-] , A. Košárek [-] , P. Ospalík [-] (80. J. Zahradník [-] ) , D. Skácel [-] , R. Zápařka [-] , P. Rus [-] (73. B. Kroutilík [-] )

ŽK: 93. B. Kroutilík .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: BRTNÍČEK Miloslav - BOUCHALÍK Martin (N), ČAČALA Jaroslav (N).