17.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

--

Souboj rezerv pro domácí

18

V souboji rezerv hostila kaplická v nedělním odpoledni hlubockou. Kapličtí v minulém kole přišli v poslední minutě o výhru ve Větřní, béčko Hluboké doma zvítězilo nad Boršovem.

Bezbrankový stav vydržel jen do čtrnácté minuty. Na polovině hřiště se zranil domácí Dreiling, míče se zmocnili hosté, podnikli rychlý výpad do kaplické obrany a po nahrávce Křiváčka zblízka pohodlně skóroval Jan Novák – 0:1. Navíc pro Dreilinga zápas skončil, když musel střídat. V osmnácté minutě zahrávali domácí trestný kop z pravé strany. Po centru Nowaka hlavičkoval mimo Štrbačka. Vzápětí měli Spartakovci ještě větší příležitost na vyrovnání, ale Štrbačka ani nadvakrát míč do sítě nedostal. A hosté trestali. Ve dvacáté minutě zahrávali Hlubočtí rohový kop a po centru Kaňáka úspěšně hlavičkoval Tomáš Křiváček – 0:2. V dalším průběhu prvního poločasu byli lepším týmem domácí. Ti měli míč častěji na svých kopačkách, lépe kombinovali, než soupeř, ale v koncovce se jim nedařilo. Ve 29 minutě zpoza vápna mířil mimo Lhotský. Ve třiatřicáté minutě Štrbačka rozehrál rychle trestný kop na nepokrytého Daniela, ten se zprava dostal do vápna, ale šanci prováhal a střelu mu zablokoval obránce. Hned v následující minutě Nowak rozehrál rohový kop na Pastiera, technický pokus prolétl těsně nad levým horním rohem hostující svatyně. Ve 37 minutě po obléhání hlubockého velkého vápna zakončoval po zemi Pastier, gólman Hájek míč za svá záda nepropustil. Ve 41 minutě měli domácí další rohový kop, v závaru před bránou však nedokázali míč dotlačit do sítě. Poločas pak minutu před koncem završil kaplický Janoušek, který z přímého kopu branku Hluboké těsně minul. Do kabin odcházeli hosté s dvoubrankovým náskokem. Byli v koncovce prakticky stoprocentní, když ze dvou šancí vstřelili dva góly. To Kapličtí mohli žehrat na neproduktivní finální fázi. Co se jim nevedlo v polovině prvním, podařilo se v dějství druhém. Po deseti minutách hry z první šance dokázali vstřelit kontaktní branku. Na pravé straně dostal od soupeře dostatek prostoru Daniel, prudký přízemní centr gólman Hájek pouze tečovala za ním nabíhající Jan Štrbačka poslal míč do odkryté brány – 1:2. Za další čtyři minuty mohlo být vyrovnáno. Nowak přesným pasem našel za obranou Pastiera, ten si všimnul vybíhajícího gólmana Hájka, ale společně s ním přeloboval i bránou Hluboké. V 61 minutě měli domácí výhodu přímého kopu. V tom případě se k míči postavil Nowak, Hájek dokázal balón vyrazit. Krátce na to po centru Meity z levé strany hlavičkoval v gólové pozici nepřesně Daniel. V 64 minutě hosté chybovali při rozehrávce, Štrbačka se lacino dostal k míči, našel volného Bártu, který však ve stoprocentní šanci Hájka neprostřelil. Vyrovnání bylo na spadnutí. Časomíra ukrojila jen dvě minuty, kdy po centru Pastiera měl gól na hlavě Bárta, mířil však mimo. Za neproměněné šance mohli být Kapličtí potrestáni. Hlubočtí se po padesáti minutách dostali do nebezpečnějšího zakončneí. Po přihrávce Nováka střílel po zemi Kučera, Schneider byl pozorný. Z protiútoku se Kaplickým podařilo vyrovnat. Gólman Schneider na středu hřiště našel Štrbačku, který přihrál míč do levé strany nepokrytému Filipu Bártovi, jenž měl dost času na to, aby si míč srovnal a střelou pod břevno překonal vybíhajícího Hájka – 2:2. Nedlouho poté po zpětné Danielově přihrávce pálil z dobré střelecké pozice Nowak pouze nad bránu Hluboké. V 76 minutě trestný kop pro Spartakovce. Po přízemním pokusu Pastiera zblízka nedopravil míč do sítě Bárta. Na druhé straně se hosté dostali do brejkové situace, Kučera pronikl zprava do vápna, pálil ostře na bližší tyč, Schneider svůj tým podržel. Tři minuty před koncem se ke střele zpoza vápna dostal hostující Novák, Schneider se po míči natahoval marně, naštěstí pro domácí míč těsně minul pravou tyč. V samotném závěru se domácím podařilo dotáhnout obrat. Kuchař posunul míč doprava na Štrbačku, ten poslal ostrý centr po zemi a zblízka dorážel volný Nikita Popov – 3:2. Hlubočtí prohospodařili v zápase dvoubrankové vedení. V první půli byli v vytěžili z minima maximum, ve druhé půli byli až příliš pasivní a domácí toho využili. Kapličtí vzhledem k počtu brankových příležitostí mohli zápas otočit daleko dříve než v poslední minutě.

Zaslal Libor Granec

TJ Spartak Kaplice B
Filip Schneider (brankář): Zapas jako celkově bych asi nehodnotil, chtěl bych poděkovat klukům, ze jsme dokázali otočit zápas ze stavu 0:2 do stavu 3:2 kdy jsme dali vítězný gól v 90 minutě.. přesně proto ten fotbal hraješ, krasnej moment. Ovšem na zápase byly dvě kaňky. První výkon hlavního rozhodčího, kterej pískal jak kdyby na hřišti stal poprvé, chápu frustraci hostujících a tím se dostávám k druhé věci, kdy trenér hostujících hodí o zem s domácím fanouškem kterému je asi 70 let, chápu, ze je člověk nasranej z toho, ze neudrží výsledek 0:2 z prvního poločasu a nakonec prohrajou 3:2, ale tohle bylo úplně zbytečný a ten člověk se zachoval s prominutím jako totální idiot. Doufám, ze si to s postupem času aspoň uvědomil a trochu zpytuje svědomí doma u televize. Ještě bych chtěl poděkovat domácím fanouškům, kteří chodí v hojném počtu a my jim udělali takhle krásnou neděli.

F. Schneider [-] - O. Hranchak [-] (46. F. Bárta [-] ) , O. Janoušek [-] , M. Lhotský [-] (80. V. Kuchař [-] ) , E. Pastier [-] , P. Dreiling [-] (14. A. Meita [-] ) , R. Daniel [-] , T. Nowak [-] , F. Šedivý [-] , D. Behman [-] , J. Štrbačka [-]