6.kolo, Královéhradecký | Hradec Králové | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

--

Červeněves se dočkala druhého vítězství

0

Domácí Červeněves se utkala se sousedem v tabulce a chtěla využit špatného rozpoložení hostů, kterým v minulém kole nasázely Kobylice devět branek. Nakonec se to domácím povedlo a tři body zůstaly doma. Převýšov se pořád krčí u dna tabulky a Červeněvsi se po druhé výhře, již dýchá lépe.

V prvním poločase zvonily tyče i břevna, ale gól padnul pouze jeden

Úvod zápasu byl vyrovnaný, ale s docela svižným průběhem. Obě mužstva se snažila tlačit do koncovky, ale bez gólového efektu. Postupem času držel Převýšov častěji míč na svých kopačkách. V době mírného tlaku hostí, se domácím povedla krásná kombinace zakončená brankou. V 23.minutě zatáhl míč po lajně domácí Ročeň a přesným centrem našel nabíhajícího Duhu, který tvrdou střelou po zemi, nedal gólmanovi hostí Hanslovi žádnou šanci. Domácí se ujali vedení 1:0 a o chvilku mohli své vedení zvýšit. Jenomže to by nesměla pumelenice Purmy skončit na břevně hostující brány. Poté opět převzali iniciativu hosté a vytvářeli si i brankové příležitosti. Tentokrát se hodně zapotil domácí gólman Čapek a dvakrát mu dokonce pomohla tyč jeho brány. Poločas sice domácí vyhráli 1:0, ale zdaleka ještě nebylo rozhodnuto…

Červeněves přidala pojistku až v poslední minutě zápasu

Hosté měli celý druhý poločas mírnou optickou převahu, ale obrana domácích pracovala velice spolehlivě. Defenzivní štít Jakub Fichtner čněl vysoko nad ostatními hráči a řídil hru nejenom obrany, ale i celého mužstva. Při útočení hostů, vznikali v obraně okénka, které se snažili domácí využít. Domácí Čihák se dostal až do samostatného úniku, udělal dokonce i kličku gólmanovi, ale z velkého úhlu již přesně nezakončil. Hosté před koncem ještě víc přidali na důrazu, ale jejich šance skončili buď mimo, anebo na výborném gólmanovi Čapkovi. Domácí diváci se strachovali o vítězství až do předposlední minuty zápasu. Domácí dostali výhodu přímého kopu z velice dobré vzdálenosti. Míč si připravil Remsa a nádhernou střelou vyhnal pavouky z horního růžku Hanslovi brány. Červeněves si tak připsala cenné tři body a její výhra je zcela zasloužená. A to hlavně proto, že hostům se nepovedlo vstřelit ani jeden gól.

TJ Sokol Smidary-Červeněves B
Červeněves - komentář trenéra Purmy: Potěšil mě předvedený bojovný výkon i to, že jsme zvítězili, aniž bychom obdrželi branku, což je dobrá vizitka pro naši obranu v čele s gólmanem. Oslava vítězství, která po zápase proběhla ve velkém stylu, tak byla zcela zasloužená!

E. Čapek [-] - P. Lubas [-] , V. Šetlér [-] , V. Marek [-] , T. Duha [-] - P. Ročeň [-] , D. Restl [-] , J. Fichtner [-] , P. Remsa [-] - M. Duha [-] (35. V. Čihák [-] ) , R. Purma [-]

SK Převýšov B
F. Hansl [-] - P. Bazger [-] , P. Pilař [-] - S. Lochman [-] , M. Steklý [-] , M. Steklý [-] , M. Hodr [-] , P. Mareček [-] , J. Matouš [-] - J. Matouš [-] - P. Vaněk [-]

ŽK: 60. V. Marek - 50. M. Steklý , 88. J. Matouš .
Hráči zápasu: E. Čapek , J. Fichtner .
Místo: Červeněves. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Dostál Milan - ŠEFARA Jan (N), HAŠKO Michal (N).