11.kolo, Jihomoravský | 1.B třída sk. C, 2015-2016

Žarošice v těžkém utkání udolaly Hovorany

0

Sousedi v tabulce se potkali v Žarošicích. V netypickém sobotním odpoledni na sebe narazily Žarošice a Hovorany a nakonec byly úspěšnější Žarošice, které získaly tři důležité body. Tři hodové body

Žarošice získaly náskok, ale navýšení skóre se už nepovedlo

Domácí Žarošice usilovaly o důležité tři body. Nicméně tento fakt důležitosti se týkal i celku z Hovoran. Pokud se oba dva celky chtějí dostat na příčky, které zaručují větší klid, musejí bodovat. A samotný vstup do utkání se povedl lépe Žarošicím, které se už v 5.minutě prosadily. Autorem úvodní branky střetnutí se stal Jan Strmiska - 1:0. V prvním poločase byly i nadále domácí Žarošice lepším celkem, vytvořily si brankové příležitosti, ale ty díky špatnému zakončení nevedly k navýšení brankovému skóre. Škoda pro domácí, jelikož navýšení skóre mohlo přinést potřebný klid na kopačky domácích a možná také rozhodnutí utkání. Za stavu 1:0 se tedy odcházelo do kabin.

Žarošice v dramatické koncovce uhájily vítězství

Druhý poločas přinesl změnu v pojetí hry. Hovorany byly aktivnějším celkem, začaly se více tlačit dopředu, vytvářely si tlak a to jim nakonec přineslo úspěch v podobě brankové změny. V probíhající 60.minutě vstřelil vyrovnávací branku Lukáš Grdina - 1:1. Domácí Žarošice však na odpověď nečekaly příliš dlouho. Už v 69.minutě se dokázal prosadit domácí kanonýr Radek Drmela a získal tak zpět vedení pro Žarošice - 2:1. Po této brance vrhli hosté všechny síly do vyrovnání, zatlačili domácí, vytvořili si brankové příležitosti, ale ty zůstaly nevyužity díky obětavosti domácích hráčů v čele s Jiřím Chromým. Důležité body tak zůstaly v Žarošicích.

SK Žarošice
Jiří Maleňák - trenér: Je to pro nás velice důležité vítězství. Chtěli jsme odčinit porážku z Velké a to se povedlo. Byl to vyrovnaný zápas, který byl dramatický až do samotného závěru, ve kterém nás zachránil Jirka Chromý.

SK Žarošice
J. Chromý [-] - J. Luskač [-] (72. J. Maleňák [-] ) , D. Jankůj [-] , M. Maroši [-] , R. Drmela [-] , P. Konečný [-] , J. Strmiska [-] (57. T. Frýbort [-] ) , S. Žaroský [-] , A. Vrána [-] , Z. Poláček [-] , T. Vágner [-]

ZEMAS Hovorany
M. Gebhart [-] - M. Válek [-] (46. M. Ivan [-] ) , J. Škrobák [-] , O. Ivan [-] , Z. Šurýn [-] - R. Stehlík [-] , P. Košulič [-] , D. Herzán [-] , J. Šurýn [-] - L. Grdina [-] , J. Skopal [-]

ŽK: 80. P. Konečný , 90. R. Drmela - 63. D. Herzán , 87. R. Stehlík , 90. M. Gebhart .
Místo: Žarošice. Počet diváků: 120. Rozhodčí: Marek Milan - MAREK Daniel, SKOUPÝ Ondřej.