4.kolo, Liberecký | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Desná vybojovala v Rovensku tři body

0

Tento zápas čtvrtého kola 1. A třídy Liberecká se střetly celky TJ Sokol Rovensko a TJ desná. Očekávání před zápasem bylo spíše remízové, ale hosté z Desné se o první výhru letošní sezóny poprali a odváží si domů tři body.

Strhující závěr první půle

Do zápasu vstoupili lépe hosté, když viditelně drželi míč a vytvářeli si i více šancí. Hned ve 4. minutě měl na kopačce tutovku Pfeifer, ale jeho střelu vyrazil domácí gólman na roh. Domácí ale také zahrozili, to po rychlém protiútoku se na bránu řítil domácí Koubek, který však trefil pouze nad. V 33. minutě se z 20 metrů dostal ke střele P. Kořínek, míč však šel těsně vedle domácí tyče. Takový závěr první poloviny utkání čekal opravdu málokdo. V 43. minutě vybojoval Mejsnar před vápnem míč, prostrčil ho ke Špačkovi, který ho dopravil i přes lehčí potíže do branky domácích a hosté šli do vedení 0:1. O několik desítek sekund později ztratili hosté míč na polovině hřiště a dva hráčí šli sami na bránu hostí. Kořínek ale musel zatáhnout za záchranou brzdu a jeden z útočníků po jeho zákroků padá a následně je udělena červená karta. Poločas skončil za stavu 0:1.

V deseti k výhře

Celý druhý poločas museli hosté odehrát o deseti hráčích, což vyžaduje opravdu maximální výkon. Domácí si vytvořili i tlak a v druhé polovině byli aktivnější. V 60. minutě si na trestný kop naběhl Koudelka, jeho tutovku ale zneškodnil Doubek opravdu bravůrním zákrokem. Rovensko se tlačilo do útoku, stříleli, kombinovali, ale na bodový zisk to nestačilo. Desná si jednobrankové vedení z prvního poločasu pohlídala a zvládla utkání s konečným stavem 0:1.

"Do utkání jsme vstoupili aktivně a v úvodních deseti minutách jsme měli viditelně více míč na svých kopačkách, postupem času domácí hru v poli vyrovnali, brankové příležitosti si však vytvářela převážně Desná, bohužel jsme dokázali v branku zúročit jen jedinou a navíc byl v poslední minutě první půle vyloučen kapitán P. Kořínek, který hasil chybu ve středu hřiště po které postupovali na naši branku dva hráči domácích. Celý druhý poločas jsme odehráli v deseti a díky bojovnému výkonu všech našich hráčů se nám podařilo vedení z první půle udržet."
Desná
Petr Kopal - Vedoucí TJ Desná:

Rovensko
P. Prokopec [-] - F. Koubek [-] , J. Štěpnička [-] , Z. Pařík [-] (65. J. Vágenknecht [-] ) , J. Mencl [-] , Z. Koudelka [-] (83. M. Náhlovský [-] ) , L. Malý [-] , J. Rympler [-] , J. Taibr [-] , P. Vítek [-] , V. Kněbort [-]

Desná
S. Doubek [-] - L. Kulhánek [-] , M. Křemen [-] , P. Kořínek [-] , P. Kovář [-] - M. Pfeifer [-] , J. Mejsnar [-] , F. Sekanina [-] , M. Kopal [-] (90. P. Žanta [-] ) - D. Špaček [-] , K. Kumbera [-] (71. D. Jech [-] ) -

ŽK: 43. V. Kněbort , 90. J. Rympler - 56. D. Špaček , 60. M. Křemen , 73. J. Mejsnar , 86. P. Kovář , 90. M. Kopal . ČK: 45. P. Kořínek .
Místo: Rovensko. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Vokřínek Jan - HORÁČEK Michal, LINHART Martin.