5.kolo, Liberecký | Česká Lípa | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Svor zažíval premiéru na novém stadiónu, nakonec i úspěšnou

0

Hosté z Kravař přijeli na nový stadion domácích ze Svoru a právě proto nás čekala speciální bitva o body. Pro domácí to byl první zápas po čtyřech letech na domácí půdě a tak byli především hráči domácího celku enormně motivovaní a nachystaní křest staronového stánku oslavit jak se patří, tedy výhrou...

Relativně vyrovnaná půle hry

Nová půda, nový trávník. V této situaci se ocitli domácí, což pro ně znamenalo nenechat soupeře, při premiéře otevření nového hřiště, odjet s body. Hra byla na obou stranách extrémně vyrovnaná a proto těžko říci kdo byl horší, kdo byl lepší a na čí straně byla převaha. I přes to nutno podoknout, že z domácích přeci jen sálala větší dravost a touha se v zápasu předvést. Šance byly na obou stranách, bohužel bez efektivity. Do polaču se tedy odcházelo za stavu 0:0.

Domácí zúročili své šance

Do druhé půle se vkročilo ve stejném tempu jako v půli první. Na domácích byla vidět mnohem větší touha po zisku bodů, což se odrazilo v 60. minutě, kdy domácí poslal do vedení Milan Drábek, kterému byl gól v zápase určitě přán. Kravaře to nezlomilo a svou hru neponížili, naopak nic nevzdali a snažili se o zvrat v utkání. To ovšem lehce opadlo po druhém gólu domácích. Na 2:0 zvyšoval střídající David Koten, který se prosadil již 7. minut po vběhnutí na hřiště. Na hosty poté zřejmě padla psyhologická nevýhoda v závěru utkání a pojišťovací gól zařídil Libor Kořínek, který tak dokonal slávu při otevření nového trávníku na končených 3:0.

TJ Jiskra Svor
Jaroslav Rameš (vedoucí Svoru): „ Kluci byli určitě motivovaní, protože jsme po letech znovu otevřeli náš domácí stánek a chtěli jsme to oslavit vítězstvím. Těžko říci kdo byl v zápase horší, dle mě to bylo totiž hodně vyrovnané. Nakonec rozhodla dravost a touha se předvést, která byla spíše na naší straně. Myslím, že Kravaře nakonec podlehli tlaku, o který se postarala výborná atmosféra.“

D. Ladislav [-] - L. Kořínek [-] , M. Vitouš [-] , J. Augusta [-] , L. Chrdle [-] (75. D. Koten [-] ) , T. Heřmánek [-] , M. Drábek [-] , F. Houžvička [-] , P. Jahvodka [-] (87. J. Malý [-] ) , L. Rudinský [-] , M. Bertalan [-]

FK Lokomotiva Kravaře u České Lípy
M. Řehák [-] - M. Sixta [-] , M. Červený [-] (67. M. Končel [-] ) , M. Suchan [-] , D. Šubrt [-] , J. Koutný [-] , M. Pálka [-] , J. Palka [-] , M. Koutný [-] , P. Šena [-] , D. Gallo [-] (75. M. Řehák [-] )

ŽK: 68. F. Houžvička - 40. M. Sixta , 80. P. Šena .
Hráči zápasu: D. Ladislav , M. Drábek .
Místo: Svor. Počet diváků: 200. Rozhodčí: Ďörď Mario - ŘEZÁČ Josef, BÖHME Ladislav.