10.kolo, Plzeňský | Plzeň - Sever | Okresní přebor , 2015-2016

--

Sedmigólové představení zvládli lépe domácí!

7. J. Mareš , 17. O. Tupý , 30. P. Fryč , 40. J. Mareš - 25. J. Tycar , 48. D. Dudík , 76. D. Čechura
0

Ledce potvrdily formu posledních týdnů a i přes málem ztracené pohodlné vedení nakonec dokázaly skolit nebezpečného nováčka z Líní.

Duel dvou sousedů v tabulce, které před vzájemným zápasem dělil jediný bod, nakonec dopomohl k vyšší příčkám domácím. Ale nepředbíhejme. Ledce vstoupily do střetnutí aktivněji a již po sedmi minutách hry mohly slavit první úspěch. Prais vhodil aut z levé strany na Jana Mareše, který si prsama sklepl míč mezi obránce a tvrdou ranou, na kterou si Andres sáhl, otevřel střelecký výčet utkání. Hosté působili i nadále zakřiknutě, čehož za nedlouho poté využil Ondřej Tupý, který si navedl téměř od půlky míč až do vápna, odkud vystřelil. Obránci míč srazili, ten si našel cestu k domácímu hráči zpět a druhý pokus již gólový byl.  Poté se již osmělily Líně, když zpátky do zápasu vrátil dorážkou Jan Tycar. Jenže za pět minut hry si Ledce vzaly pohodlné vedení zpět. Hosté zahráli špatně ofsajd systém, kdy sice mimo hru dostali dva protihráče, jenže míč letěl na nabíhajícího Pavla Fryče, který se prosadil přízemní střelou z prvé strany k tyči. Výčet střelců nakonec ještě uzavřel ten, kdo jej otevřel – Jan Mareš. Prais jej vyslal do sóla, hostující stoper v souboji prohrál a další umístěná pumelice po zemi k tyči znamenala již třígólové vedení.

Na sedmdesát přítomných diváků se tak mohlo těšit z pohodlného vedení, ale jistě si byli vědomi, že Líně jsou v otáčení zápasů letos excelentní. A to se také brzy začalo potvrzovat. O přestávce střídající Dušan Dudík neodehrál sotva ani ne dvě minuty a hned snížil krásným volejem z prostoru před šestnáctkou. Hosté začali proti předchozí půli šlapat do pedálů a brzy se po souboji ve vápně Ledců z úst sudího Sopra ozvalo: „Penalta!“ K té se postavil David Čechura a rázem bylo čtvrt hodiny před koncem vše pouze o gól. Jenže více toho již hosté nestihli a nebodovali tak poprvé od půlky září, naopak Ledce od toho samého kola pouze vítězí.

FK Ledce
Matějka Marek: „První poločas byl z naší strany výborný, hráli jsme kombinační fotbal, byli jsme lepší. Pak se to otočilo, pomohl tomu i brzký inkasovaný gól, což soupeře dostalo do hry. Následovala penalta, začali se dotahovat a byli nebezpeční. My přestáli hrát, opravdu jsme se báli o výsledek.“

TJ Baník Líně
Aschenbrenner Petr: „Špatný začátek, po chvilce to bylo 0:2, do poločasu 1:4. Přišlo mi, jako bychom fotbal hráli poprvé. Druhý poločas byl obráceně, úplně jiný mančaft. Možná, kdyby sehrálo ještě pět minut, tak jsme vyrovnali. Nevím, co se s klukama stalo, takový kolaps.“