14.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

--

Zubří musely rozhodnout penalty

0

V rámci posledního kola podzimu přivítalo Zubří na svém hřišti celek Juřinky. Po celý zápas se oba soupeři přetahovali o vedení. Na brzkou branku Raždíka odpověděl rychlým vyrovnáním Šnajdr, ale Zubří brzy znovu vedlo po brance Jurajdy. Juřinka ve druhém poločase utkání dvěma góly otočila a Zubří musel zachraňovat remízu Radim Vokáč. V penaltách měli více štěstí domácí.

Obrany neměly svůj den

Už ve 4. minutě šli domácí do vedení. Trestný kop Libora Raždíka skončil v síti – 1:0. Juřinka zvládla rychle vyrovnat. Chybu domácí obrany potrestal Radim Šnajdr – 1:1. Fotbal hraný nahoru dolů pokračoval. V dalších šancích se neprosadili domácí útočníci Drda s Kalodem. V 19. minutě byl ve vápně faulován Robin Kalod. Z nařízené penalty se nemýlil Robert Jurajda – 2:1. Po divoké dvacetiminutovce obě mužstva zvolnila a první poločas se dohrál bez vážnějších šancí.

Zubří muselo dohánět

Do druhého poločasu vstoupili domácí s cílem hrát ze zabezpečené obrany a s cílem pokrýt nákopy soupeře. Domácí měli několik brejkových situací, ty však nedotáhli do konce. Juřinka cítila příležitost získat po delší době body a tlačila se do ofenzívy. Vyrovnat se hostům podařilo v 55. minutě. Na zadní tyči se prosadil Paťava - 2:2. O pět minut později využila Juřinka zaváhání domácí obrany a dokonala obrat utkání. Gólově se prosadil Norbert Škorňa – 2:3. Hosté však utkání do vítězného konce nedotáhli. V 70. minutě si vzal na kopačku míč Radim Vokáč a po samostatné akci vyrovnal na 3:3. Utkání bylo otevřené až do poslední minuty, ale ani jeden tým další branku nepřidal. Na penalty byli lepší domácí, kteří tak získávají jeden bod navíc. Zubří uzavřelo úspěšný podzim a zimní přestávku stráví na 3. místě. Juřinka bude mít na čem pracovat, neboť se momentálně nachází na předposledním místě.

FC Zubří
Martin Nerad (trenér): Derby nemělo favorita. My jsme na tom fotbalově nebyli dobře, ale nakonec jsme těžký zápas zvládli. Za stavu 2:3 jsme dokázali vyrovnat vůlí, protože těch sil už moc nebylo.