14.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

--

Nedašov přehrál Valašské Příkazy

0

V posledním zápase před zimní přestávkou přivítal Nedašov na svém hřišti celek Valašských Příkaz. Domácímu týmu se povedl první poločas, ve kterém vstřelili dvě branky. Hosté dokázali snížit až čtvrthodinu před koncem brankou Juřici, ale vyrovnat už nestihli.

Domácí si vypracovali rozhodující náskok

Domácí začali velmi aktivně, a to se jim také patřičně vyplatilo. Hned v 7. minutě střílel z levé strany zpoza vápna Jarolím Holba a jeho střela celkem překvapivě přeletěla gólmana hostů a skočila až v brance - 1:0. Příkazy se zdály být překvapené z branky a Nedašov stále diktoval tempo hry. Ve 20. minutě se ocitl sám před brankou Petr Holba, jenže míč nedokázal uklidit do prázdné branky. Ve 25. minutě hlavičkoval hostující Staník, ale jen do náruče gólmana Solaře. Ve 31. minutě dostal ideální míč z pravé strany Petr Holba a hlavou nekompromisně zakončil k tyči - 2:0. Do přestávky už žádná větší příležitost k vidění nebyla.

Juřica snížil, ale další branku nepřidal

Ve druhé půli jakoby domácí chtěli už jenom bránit výsledek a čekat na brejky. Hosté začali udávat tempo hry a byli také nebezpečnější. V 58. minutě doputoval míč k volnému Gargulákovi, ten však nedokázal trefit míč do prázdné branky. V 72. minutě prošel domácí obranou celkem snadno Juřica a snížil na 2:1. V 78. minutě šel opět sám na gólmana Juřica, tentokráte však skvěle zasáhl brankář Solař. Do konce utkání si už hosté nevytvořili větší příležitost ke srovnání stavu, a tak zůstali všechny body v Nedašově.

Ten tak ukončil podzimní část se ziskem 28 bodů na druhém místě tabulky. Oproti minulé sezóně je to pro Nedašov obrovský pokrok a určitě také jedno z překvapení podzimu. Valašské Příkazy přezimují na desátém místě se ziskem 21. bodů.

TJ Nedašov
David Solař (brankář): Těžké utkání jsme před skvělou diváckou kulisou zvládli nakonec výborně. Problémy dělala především útočná dvojice Vaculka - Juřica, tu jsme však uhlídali. Potvrdili jsme skvělou formu, a také výhodu domácího prostředí, ve kterém jsme za celý rok v základní hrací době neprohráli.