14.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

--

Valašské Klobouky přehrály bez problémů Horní Lideč

0

V předehrávaném 14. kole přivítal tým Valašských Klobouk na svém hřišti celek Horní Lidče. Domácí tým by se v případě dnešní výhry na svého soupeře bodově dotáhl, což se nakonec splnilo. Za Valašské Klobouky vstřelil první branku gólem do šatny Peter Revák. Další dvě branky přidali domácí až v poslední pětiminutovce a po výhře 3:0 berou ze zápasu tři body.

Revákův gól do šatny

Oba týmy nastoupily do zápasu oslabené o několik hráčů a hlavně hosté přijeli s cílem bránit a hlavně neinkasovat. Domácí měli první šanci zápasu, ale jejich radost překazilo břevno. První a rozhodující branku zápasu vstřelily Valašské Klobouky minutu před odchodem do šatny. Po průniku Mikulčíka se přesnou střelou prosadil Revák. Týmy tak odcházely do šaten za stavu 1:0.

Domácí zlomili utkání v závěru

Druhý poločas se odehrál v podobném duchu jako ten první. Hosté nedokázali vážněji zahrozit a tak bylo jen na domácích, jestli přidají další branky. V 71. minutě se udála nepříjemná věc. Pro zranění musel vystřídat hostující Ondřej Chovanec a na hřiště musela přijet i sanitka. Po této situaci hosté dvakrát inkasovali. Nejdříve v 84. minutě Adam Kurtin doklepl ve skrumáži míč do sítě – 2:0. Třetí branku vstřelil krásnou střelou David Kocourek, jehož placírka se odrazila od břevna do země, znovu do břevna a do branky – 3:0. Valašské Klobouky tak berou ze zápasu tři body a zimu stráví se ziskem 22 bodů na 7. místě. Také Horní Lideč získala za podzim 22 bodů a přezimuje na místě 8. Hlavně pro Horní Lideč, která je nováčkem soutěže, nejde o špatné postavení.

TJ Spartak Valašské Klobouky
Pavel Charvát (trenér): Dnes jsme byli jasně lepší. Odehráli jsme asi jeden z nejlepších zápasů podzimu. Na těžkém terénu neměl dnes soupeř žádné šance a my zaslouženě vyhráli.

R. Důbrava [-] - O. Šarátek [-] , M. Šuchma [-] (67. A. Kurtin [-] ) , R. Kadlec [-] - M. Dubčák [-] (83. J. Maňas [-] ) , D. Kocourek [-] , M. Sáblík [-] , P. Macháč [-] , T. Mikulčík [-] (86. J. Trnavský [-] ) , J. Trojáček [-] - P. Revák [-] (88. M. Pechanec [-] )