22.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

Zašová ve Vizovicích vybojovala povinnou výhru

54. J. Fuksa - 36. V. Bublík , 50. T. Vilém
0

Zašová po sérii špatných výsledků potřebovala ve Vizovicích zvítězit a to se jí taky nakonec povedlo, poslední celek porazila těsně 2:1

Bublík otevřel skóre

Zašová nezažívá příliš povedené období. Prohrála třikrát v řadě a dokonce inkasovala třináct branek. Chuť si mohla spravit na hřišti posledních Vizovic, které mají ještě horší formu. Favorit zápasu byl tedy jasný. Zašová hrála v prvním poločase lépe, měla několik dobrých příležitostí, ale nedokázala překonat brankáře Hrachového. První branka utkání přišla v 36. minutě, Vilém vyslal krásnou kolmicí do brejku Viktora Bublíka, jenž utekl dvěma obráncům a střelou k tyči překonal domácího gólmana – 0:1. Hosté se i po úvodní brance dostávali do šancí, ale nezvládli vstřelit uklidňující druhou trefu.

Vizovice vyrovnat nedokázaly

Druhé dějství začalo podobně, jako to první. Zašová měla více ze hry, byla více na míči a vypracovávala si šance. Hráči Vizovic čelili velkému tlaku, ze kterého nakonec pramenila druhá branka. V 50. minutě Tomáš Vilém přelstil dva domácí obránce a přízemní střelou zvýšil na 2:0 pro Zašovou. Vizovičtí se však nevzdali a o pouhé čtyři minuty později snížili na rozdíl jediné branky. Devatenáctiletý Jan Fuksa se z dobrých pětadvaceti metrů odhodlal ke střele, která k překvapení všech přihlížejících propadla až za záda překvapeného brankáře Hadaše – 1:2. Domácí se korigující brankou dostali do hry, Zašová začala tropit velké množství chyb. I přes velký tlak Vizovic se Zašová ubránila a vyválčila tak důležité tři body za výhru 2:1.

TJ Zašová
Zdeněk Sladovník - trenér: "Potřebovali jsme ukončit naše trápení, do Vizovic jsme jeli vyloženě pro tři body. Nehleděli jsme na hru, prostě jsme potřebovali zvítězit. Což jsme nakonec zvládli. První poločas byl v naší režii, ale trápily nás neproměněné šance. Druhý poločas probíhal stejně, branka Viléma na 2:0 nás uklidnila, ale soupeř čtyři minuty na to snížil. Dostal se do hry, my jsme kupili mraky chyb a nakonec jsme byli rádi, že jsme to utkání dovedli do vítězného konce."

SK Vizovice
M. Hrachový [-] - J. Fuksa [-] (89. J. Špaček [-] ) , T. Světlík [-] (54. O. Krajča [-] ) , J. Adamuška [-] , V. Jurečka [-] (78. M. Kundera [-] ) , J. Fusek [-] , R. Mikeska [-] , O. Hruzík [-] , J. Žažo [-] , J. Pšenčík [-] , O. Polách [-]

TJ Zašová
R. Hadaš [-] - J. Blabla [-] (76. J. Šuler [-] ) , J. Pobořil [-] (77. M. Štěpán [-] ) , V. Bublík [-] , J. Podzemný [-] , T. Vilém [-] , J. Sekyra [-] , A. Maleňák [-] , J. Telecký [-] , J. Chlevišťan [-] , M. Škrobák [-]

ŽK: 65. R. Mikeska - 39. J. Telecký , 85. J. Podzemný .
Hráči zápasu: T. Vilém .
Místo: Vizovice. Počet diváků: 50. Rozhodčí: MIKOŠKA Zdeněk - KULHÁNEK Jaroslav (N), ŠTĚPÁN Jaromír (N).