21.kolo, Vysočina | Jihlava | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Jamné s nulou vzadu a se třemi body!

0

Pouťový víkend v Jamném zpestřil i fotbalový zápas, když domácí přivítali béčko Staré Říše. Domácí se před početnu diváckou kulisou vytáhli, předvedli velmi dobrý výkon a po zásluze brali tři body za výhru 3:0.

Malá domů rozhodla první poločas

Pouťový zápas nezačali domácí příliš dobře. Hosté byli aktivnějším týmem, v úvodních minutách zatlačili domácí na jejich vlastní polovině s cílem vstřelit branku. To se jim však i přes nápor nepovedlo, a tak se jako první prosadili domácí. Běžela 26. minuta zápasu, když hosté zahráli malou domů, kterou brankář chytil a následoval nepřímý volný kop. Po sérii odrazů se k míči nakonec dostal navrátilec do sestavy, Marian Wolfli, který odražený míč napálil do sítě, 1:0. Hosté kontrovali Lukášem Karkulou, který nehamounil a ještě nahrával pod sebe, následná střela ale byla nepřesná. Na druhé straně se podobně pokoušeli prosadit domácí, Pavlíček však po individuálním úniku nepřesnou přihrávkou Matějíčka neoslovil.  Závěr poločasu přinesl krásný moment. Hostující útočník napřáhl ze třiceti metrů, míč jasně směřoval do levé šibenice, většina ho již viděla v síti, když se najednou zjevila Boží ruka brankáře Špejtka, která míč zázračně vyrazila! I díky jeho skvělému zákroku tak domácí poločasové vedení uhájili.

Varhaník dvěma góly pojistil

Domácí vstoupili do druhého poločasu s cílem navýšit vedení. A od začátku poločasu za tímto cílem šli vcelku jasně. Prvních dvacet minut ještě hostující obrana odolovála, pak si ale vzal slovo dvorní kanonýr Jamenských, Lukáš Varhaník, a bylo to už o góly dva - 2:0. Domácí nadále pečlivě bránili a vyráželi do brejků, avšak dlouhou dobu to vypadalo, že už se další branky diváci nedočkají. Hosté domácí branku za druhý poločas prakticky neohrozili. Domácí přidali třetí branku v poslední minutě zápasu, kdy Lukáš Varhaník dostal míč za obranu, běžel sám na brankáře a nemýlil se - 3:0

TJ Sokol Jamné
Ondřej Vomela - záložník: "Rozhodně zasloužené vítězství a celkově dobrý týmový výkon. Velký dík patří i fanouškům, kteří přišli na toto pouťové utkání v hojném počtu."

J. Špejtek [-] - P. Pavlíček [-] (70. M. Bruzl [-] ) , V. Kubín [-] , L. Varhaník [-] , M. Wölfli [-] , M. Matějíček [-] , A. Kubín [-] (67. M. Varhaník [-] ) , J. Kubín [-] , O. Vomela [-] , T. Skryja [-] , J. Hora [-]

FSC Stará Říše B
P. Činčera [-] - D. Kouba [-] , P. Pokorný [-] , M. Šeda [-] , M. Žák [-] - F. Florián [-] , D. Kupka [-] , D. Bartoň [-] , J. Florián [-] - L. Karkula [-] , J. Štěpnička [-]

ŽK: 48. A. Kubín , 51. L. Varhaník .
Hráči zápasu: L. Varhaník .
Místo: Jamné. Počet diváků: 100. Rozhodčí: ZIMOLA Bohuslav - LYSÝ Tomáš, VARHANÍK Luboš (N).