24.kolo, Vysočina | Jihlava | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Brtnice doma prohrála s Batelovem!

0

Brtnice doma v zápase, ve kterém "o nic nešlo", přivítala Batelov, který sice doma sbírá bodů hodně, ale venku se mu příliš nedaří. To však neplatilo v zápase s Brtnicí, kde hosté urvali výhru 1:3.

V prvním poločase po gólu na každé straně

Brtnice nastoupila na jaře už se třetím náhradním gólmane, tentokrát se do branky postavil Tomáš Smolík, kromě brankářského postu postrádala Brtnice i další hráče ze základní sestavy, hrát musel i jindy nehrající trenér. Samotné utkání začalo z obou stran velmi opatrně, ani jeden z týmů se nikam nehnal, spíše se vyčkávalo. Přesto se na první gól nemuselo čekat příliš dlouho. Brtnice využila svých dlouhých autových vhazování, Tomáš Doležal míč prodloužil šikovně za sebe a na správném místě byl kapitán Jiří Vyskočil, který míč usměrnil za záda batelovského Růžičky, 1:0. Hra byla i nadále vyrovnaná, hosté se dočkali vyrovnání ve 23. minutě, také po autovém vhazování. To bránící brtnický hráč odhlavičkoval přesně k nohám batelovského Karla Havlíčka, který míč napálil kolem bránícího hráče i gólmana Smolíka a začínalo se od začátku - 1:1.

Havlíčkův hattrick rozhodl zápas

Druhý poločas chtěli domácí co nejdříve rozhodnout zápas ve svůj prospěch, avšak opak byl pravdou. Hned za pět minut jim vzal vítr z plachet opět Karel Havlíček, který se zjevil sám před brankářem a ten byl bezmocný, 1:2. Pro domácí to bylo nečekané, chvilku jim trvalo, než se dostali zpět do tempa. Za dalších pět minut je ale iluzí o zvratu v zápase zbavil kdo jiný, než Karel Havlíček, který byl opět sám před brankářem a domácí už prohrávali o branky dvě, 1:3. Brtnice poté musela dohrávat v deseti hráčích, i přes to si dokázala vytvořit šance. Tomáš Doležal měl dvě šance, ale ani jednou nedokázal mířit přesně. Poté Brtnice skutečně skórovala, ale branka nebyla na pokyn asistenta rozhodčího uznána, ačkoliv dle vyjádření některých míč skutečně obránce odkopával už za brankovou čarou. Následně se hra přiostřila, na hřišti byly k vidění leckdy hraniční zákroky, které volaly po osobních trestech, leč rozhodčí zůstával klidný. Poslední šanci v zápase měla Brtnice, Pavel Kružík ale nadvakrát selhal při pokutovém kopu, nejprve mu míč gólman vyrazil a při dorážce mu míč odskočil, takže Batelov veze tři body za výhru 1:3

TJ Sokol Brtnice
Michal Plaček - obránce: "Je škoda, že se nescházíme a nemáme dostatek lidí. Další Achillova pata je určitě neproměňování tutových šancí. Nic naplat, zachránění sice jsme, ale do podzimu by chtělo s tím něco udělat. Na závěr mě ještě mrzí, že se neprojevilo při našem neuznaném gólu fair play, když míč byl evidentně za brankovou čárou, je to škoda, o nic nešlo."

T. Smolík [-] - M. Plaček [-] , Z. Doležal [-] , J. Doležal [-] , J. Zelený [-] - P. Kružík [-] , P. Tůna [-] , J. Zelený [-] , T. Doležal [-] - J. Vyskočil [-] , J. Kružík [-] -

1. FC Batelov
T. Růžička [-] - D. Ramach [-] - M. Zima [-] - M. Blaško [-] (1. L. Maňo [-] ) , Z. Koreš [-] , J. Hradecký [-] , O. Beseda [-] , K. Havlíček [-] , M. Musil [-] , M. Marek [-] , T. Hron [-]

ŽK: 71. J. Vyskočil - 42. D. Ramach , 57. J. Hradecký .
Hráči zápasu: J. Zelený - K. Havlíček .
Místo: Brtnice. Počet diváků: 50. Rozhodčí: URBÁNEK Zdeněk - SURÁN Vlastimil, ZAJÍC Pavel (N).