26.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

--

0

Vše bylo již před zápasem připraveno na korunovaci mistrů z Nové Vsi. A to i přes to, že hosté hráli ještě o pro ně velmi důležité body. Bohužel je ale nezískali, i když Nová Ves byla v tomto utkání jistě k poražení. Po konci zápasu pak vypukly oslavy a radost z postupu do 1. B třídy!

Po gólu padlo na obou stranách

Jak už to tak bývá, hráči Nové Vsi byli již myšlenkami na dokopné a naopak soustředění hosté favoritovi utkání poměrně dlouho vzdorovali. A šli dokonce do vedení. V 5. minutě se po pěkné akci Dušáka M. ujali vedení zásluhou zakončujícího Suchana0:1. Když následně netrefil hostující P. Švec odkrytou branku, přišel trest v podobě vyrovnávací branky. Brožka dostal hezký míč od spoluhráče a na přední tyč překonal Bicka – 1:1. a mohlo být pro domácí ještě veseleji. Boháč ale samostatný únik vyřešil bídně a zakončil nepřesně šajtlí.

Nová Ves nakonec Neplachov přetlačila

Ve druhém poločase pokračoval poměrně otevřený fotbal, jehož kvalita ale odpovídala skutečnosti, že domácím již o nic nešlo. Na jejich obranu je třeba říct, že utkání zvládli, přestože mohli hostům vítězství „darovat“ a zachránit je tak v soutěži bez ohledu na ostatní utkání. Všechna čest! V samotné pak nejprve dobře střílel Dušák, ale Pavel jeho střelu vytěsnil na roh. Poté předvedli krásnou akci domácí. Janovský odcentroval do pokutového území, kde se míč dostal k Procházkovi, jehož hlavičkový pokus odrazil neplachovský obránce rukou. Následný pokutový kop s přehledem proměnil Boháč, který poslal Bicka na druhou stranu – 2:1.  V 54. minutě neproměnil tutovou šanci Petr Švec, trefil pouze Pavla do choulostivých partií. Šance přicházely dál, Janovský parádním obloučkem mezi obránce poslal míč na Procházku, jehož zakončení zneškodnil Bicek. V 62. minutě šel do samostatného úniku Martin Dušák a mohl vyrovnat. Brankář Pavel se ale vytáhl a podržel Novou Ves. Následovaly dvě totožné akce. Procházka předložil dvakrát skvěle míč Labajovi, jenž byl vždy sám před Bickem. Napoprvé ho brankář Neplachova vychytal, napodruhé Labaj netrefil prázdnou branku z přibližně jednoho metru. Přesněji řečeno, trefil pouze tyč. V 77. minutě předvedl fantastickou individuální akci Procházka. Navedl si míč k vápnu a levou nohou přes celou branku trefil ideálně k tyči – 3:1. Zakončení v podání Procházky bylo absolutně dokonalé a při tréninku Dynama by občas mohl klukům ukázat, jak na to. Na konečných 3:2 pak snížil po nahrávce Dušáka Sobota

TJ Sokol Neplachov
Lukáš Blažek (hráč Neplachova): Věděli jsme, že s největší pravděpodobností budou sestupovat tři týmy. K jistotě záchrany jsme tedy potřebovali urvat bod. Těžký úkol proti již jistému vítězovi OP. Doufali jsme, že právě jistota prvního místa bude domácím trochu překážet. Z naší strany to nebylo špatné, jen proměnit šance. Na druhou stranu domácí jasně ukazovali proč jsou vítězové OP. Šancí si vytvořili třikrát tolik co my a také jich plno zahodili nebo je vychytal výborný Bicek, který se vrátil do brány po zranění a pochytal toho opravdu hodně. Nejplatnějšími hráči byli Suchan a Martin Dušák, a hlavně tedy brankář Bicek. Ve výsledku nás prohra tolik nemrzela, protože rezerva Rudolfova přijela do Temelína pouze s deseti hráči a bod byl pro ně málo.