20.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Žihle po obratu bere ve vyrovnaném duelu všechny body!

0

Domácí neměli lehkou úlohu. Hosté hráli velice aktivně, dostali se dokonce do vedení  a vzávěru ještě mocně finišovali alespoň po bodu. Přesto Žihle před svými fanoušky neztratila.

Žihle v prvním vzájemném měření sil na podzim v Kdyni nestačila 0:2 a v odvetě tak chtěla před téměř stovkou svých příznivců soupeři nezdar vrátit. Ovšem lépe začali hosté. Již po necelé čtvrthodince hry totiž Kdyně předvedla kombinaci po pravé straně, Iha pak našel centrem Karla Šmejkala, který doručil balíček na místo určení. Žihle se ovšem rychle oklepala a skóre srovnala po deseti minutách. Centr z pravé strany propadl obraně hostí až na Jiřího Masopusta, jenž nadvakrát překonal Horáčka. Než se diváci doradovali, mohli začít znovu. Po chvilce totiž centr Brože odhlavičkovali pouze před šestnáctku na Tomáše Rambouska, který si míč zpracoval a povedenou ranou zavěsil jak se sluší a patří. Poločasové skóre tak nabídlo více branek, než celý první vzájemný duel.

A další přišla navíc brzy po rozehrání druhé půle. Daniel Kunt dobíhal hostujícího obránce, který ve snaze odkopnout balón nešťastně zasáhl jeho hýždě a domácí tak rázem vedli o dva góly. Takzvaný gól z půlky. Kdyně ovšem duel brzy zdramatizovala. Milan Janeček totiž parádně trefil volný přímý kop a drama bylo na světě. Žihle mohla několikrát duel rozhodnout, ale i v situacích, kdy její hráči šli sami na bránu, nakonec selhala, když akce byly překombinovány. A tak mohl přijít trest. Jenže nařízenou penaltu poslal Šmejkal pouze do tyče a všechny body tak nakonec zůstaly na domácím trávníku.

TJ Slavoj Žihle
Sedlák Jiří: „Byl to fotbal živelný. Soupeř neproměnil penaltu, ale my jsme mohli rozhodnout dřív, několikrát jsme šli sami na gólmana a vymýšlíme něco, co jsem ještě nikdy neviděl. Takže nakonec šťastné vítězství.“

SK Kdyně 1920
Trumpeš Vladimír: „Pro nás nešťastný zápas. Převahu jsme měli, šance jsme měli, ale nedali jsme ani ty nejvyloženější a domácí trestali z protiútoků.“

J. Bláha [-] - D. Kunt [-] (81. F. Půta [-] ) , J. Brož [-] (58. O. Čapek [-] ) , T. Krofta [-] , J. Najmon [-] , V. Churavý [-] , S. Peterka [-] , J. Masopust [-] , T. Rambousek [-] , J. Bulín [-] , L. Rázek [-]

V. Horáček [-] - J. Schwarz [-] , K. Šmejkal [-] , M. Výškrabka [-] , J. Iha [-] , K. Hamor [-] (32. L. Výškrabka [-] ) , R. Mathauser [-] , J. Koutník [-] (74. M. Trumpeš [-] ) , M. Janeček [-] , K. Forst [-] , T. Pergl [-]

ŽK: 10. L. Rázek , 56. D. Kunt , 58. T. Rambousek - 32. J. Schwarz , 33. J. Koutník , 42. M. Janeček , 64. L. Výškrabka .
Počet diváků: 75. Rozhodčí: Petržilka Jiří - KULHÁNEK Milan, PENA Miroslav.