13.kolo, Královéhradecký | Jičín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Hořice poráží Lužany o jednu branku 3:2.

0

Domácí tým si jistě chtěl v tomto zápase připsat tři body do tabulky okresního přeboru a zpříjemnit si tak konec sezóny. Na druhé straně stal tým z Lužan, kterému se v posledních zápasech tolik nedařilo. Po konci zápasu uvedl Marek Macák toto: ,,Nakonec tedy zůstaly tři body doma, ale hra na konci sezóny není zrovna ideální a nebýt totální neschopnosti hostů, kteří mnoho šancí trestuhodně zahodili, tak jsme se vítězství nedočkali. Za týden nás čeká rozlučka na Pecce.´´

Vyrovnaný první poločas branku nepřinesl, i když větší šance měli hosté.

Úvod utkání patřil domácímu týmu. Již ve druhé minutě mohl skórovat hlavou Ernst, ale mířil vedle levé tyče. O minutu později zkouší střelu z dálky Skalský, ale je z toho jen rohový kop. O minutu později naznačují hosté, čím budou hrozit, po hořické ztrátě rychle posouvají míč dopředu a rychlík Tománek jde do prvního brejku, který zastavuje Kramule odkopem na roh. V páté minutě naopak hrozí Hořice, Skalskému však centr nevyšel a skončil v náruči brankáře Lužan. V sedmé minutě rozehrává Tlustý velmi nepřesně na kopačku hostujícího útočníka, ten však ve vyložené šanci míří vedle. V 17. minutě střílí z dálky Stuchlík, ale střela jde vysoko nad. V 19. minutě přichází další chyba a tutová šance hostů, opět bez gólového efektu. O minutu později trefují hosté břevno domácí branky! V 31. minutě jdou hosté do dalšího brejku, ale ani tentokrát z toho branka nepadla. V 35. minutě se do šance dostávají i domácí borci, ale Skalský zamířil vedle. V poslední minutě zahrávají hosté standardní situaci, po odražení střílí na hořickou branku a trefují již podruhé břevno, dorážka jde následně mimo.

Druhý poločas domácí nakonec o jednu branku ovládli a zvítězili 3:2.

V druhém poločase Hořice upravili rozestavení s ohledem na nucenou změnu na postu předstopera, který se zranil již v 25. minutě a do zbytku poločasu je zastoupil A. Pour (nominován do sestavy kola). V 50. minutě se zastřeluje D. Pour, gólman hostů chytá. O minutu později zahrávají domácí hráči trestný kop, který nejprve Skalský tečuje hlavou, brankář vyráží a důrazný Kolovrátník opět hlavou doráží do branky 1:0. Z vedení se však neradují domácí moc dlouho. V 57. minutě ztrácí míč, hosté rychle nakopávají dopředu, kde se Tománek prosadil proti stoperům a sám před gólmanem vyrovnává na 1:1. V 61. minutě zachraňuje další šanci hostů Kramule odkopem na roh. V 65. minutě opět přichází šance hostů, ale Tlustý vyběhnutím vyděsil hostujícího útočníka a ten zamířil vedle. O minutu pozdějí vysílá další střelu D. Pour, ale vedle branky. V 71. minutě nahrává A. Pour do vápna na Nečesaného, který prodlužuje hlavou, ale jen do náruče. 72. minuta přináší druhou branku na domácí straně. Z dálky napřáhl D. Pour a bodlem umisťuje k tyči 2:1. V této fázi jsou domácí více nebezpeční a hosty zatlačují k vápnu. Další šanci měl Nečesaný, ale bohužel zamířil jen do gólmana. V 74. minutě se do šance dostává opět Nečesaný, přehazuje gólmana, ale toho ještě zastupuje obránce a míč odkopává mimo nebezpečí. V 75. minutě střílí opět D. Pour, brankář hostů chytá. O minutu později nevychází střel Nečesanému, takže s ní brankář hostů neměl větší problém. V 83. minutě napřahuje D. Pour, tvrdou střelu vyráží gólman pouze před sebe, kde prodal svůj důraz Michal Skalský a ve skluzu zvyšuje na 3:1. V 85. minutě vyráží střelu hostů Tlustý. V 86. minutě ztrácí domácí míč na polovině soupeře, ti opět rychle rozehrají na rychlíka Tománka, který snižuje na 3:2. Závěr pak patří hostům. V poslední minutě nahrává Tlustý soupeři, který však další tutovku nevyužil. Vše pak končí pěknou střelou hostů, kdy se naopak Tlustý vytáhl a míč vyrazil na roh.

TJ Jiskra Hořice B
Macák Marek (vedoucí týmu Hořic B): Povinné tři body se nerodily vůbec lehce. Kdyby soupeř potrestal naše chyby a alespoň v některé z tutových šancí zachoval klidnější hlavou, mohlo to být zcela jinak. Kvůli zraněním a absenci chyběli další hráči, takže jsme byli rádi, že pomohli kluci z A - týmu, dorostu i "mladík" Aleš Pour ze staré gardy. Poslední domácí zápas jsme chtěli vyhrát. To se nakonec podařilo, ale hlavně i kvůli tomu, že hosté zazdili několik tutovek po našich chybách. V některých fázích jsme se až moc pouštěli do útočení a díky nepřesnostem umožnili hostům mnoho brejků, kde těžili z toho, že mají v útoku rychlého Tománka. Chci poděkovat všem, kteří nám v tomto zápase pomohli, abychom jej vůbec mohli odehrát a to se nám v 25. minutě zranil další hráč, takže i za týden to bude složité se dát do kupy na rozjetou rezervu Lázní Bělohrad. Myslím, že je třeba ocenit výkon Aleše Poura, který v prvním poločase musel zaskočit na pozici předstopera a odehrál dobrý zápas. V útočné fází ale hráli dobře i další hráči. V tomto zápase byla problémem hlavně obranná hra, kdy jsme si neuměli pohlídat brejkové situace a vyvarovat se zbytečných ztrát, kterých bylo opravdu až moc.