5.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2016-2017

--

--

Hartvíkovice utržili debakl od Moravce

0

V soboji nováčka soutěže z Hartvíkovic a jednoho z aspirantů na postup Moravce nabídlo 5. kolo I.B třídy - skupiny B. 100 diváků si přišlo na pěkné brankové skóre ovšem po zápase byli spokojenější hostující fanoušci, kteří si odvezli vysokou výhru.

Slavíček již ve 20 minutě otevřel skóre

Hosté vstoupili do utkání aktivněji a v 10. minutě po rohovém kopu mířil hlavou Tomáš Toufar do tyče branky domácích. Střeleckou smůlu hostů prolomil nádhernou střelou z pětadvaceti metrů pod břevno Lukáš Slavíček - 0:1. Hned o čtyři minuty později se hosté radovali podruhé, když Tomáš Toufar opět hlavou po rohu zamířil přesně. Do konce první půle mohli hosté své vedení navýšit, ale Filip Kudiovský přeloboval i břevno hostující branky. V další gólovce neuspěl ani Martin Černý, jehož slabou střelu Chalupa kryl.

Domácí již jen kosmeticky upravili skóre

Do druhé půle vstoupili výrazně aktivněji domácí a nebezpečnými nákopy za obranu dělali hostům problémy. Několikrát musel vyběhnout skvěle chytající Pokorný. Největší šance domácích na zdramatizování zápasu přišla asi po čtvrthodině hry, kdy rozhodčí Burza pískl přísnou penaltu po faulu Urbánka. Domácí Michal Kopuletý nechal slabou střelou doprostřed brány vyniknout Pokorného. Zápas se definitivně zlomil v 64. minutě, kdy se ve velkém vápně prosadil Pavel Červinka - 0:3. Na 0:5 zvyšoval dvěma góly po akcích z pravé strany Petr Juračka. O další čtyři minuty později (76.) se na penaltě obtočil střídající Milan Hanák a trefil přesně odrazem od tyče - 0:6. V 84. minutě se zaslouženě trefili i domácí, když po dalším brejku nekompromisně prostřelil střídajícího Fialu v brance hostí Martin Kopuletý - 1:6. V samotném závěru utkání vstřelil po dalším rohovém kopu svoji druhou branku v utkání na konečných 1:7 Tomáš Toufar.

TJ Moravec
Lukáš Broža - hrající trenér:: Do utkání jsme šli s jasným cílem napravit předchozí zaváhání z domácích zápasů. Do poločasu mělo být již rozhodnuto, ale vstřelili jsme jenom dvě branky. V úvodu druhé půle nás domácí zatlačili, ale své šance nedokázali využít i díky skvělému Pokornému v naší brance, který dokázal chytit i pokutový kop. Poté se nám podařilo několikrát skórovat a bylo rozhodnuto