13.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2018-2019

Věchnov porazil Pohledec o tři góly

30

Věchnov překvapivě vysoko vyzrál na Pohledec a připsal si důležité tři body.

Věchnov vyhrál první poločas

Ve sváteční den bylo počasí že by psa nevyhnal, ale hráče Věchnova a Pohledce na hřiště vyhnal povinný program 13. kola III. třídy žďársko. V dušičkovém sychravém počasí si našlo cestu asi 30 nejvěrnějších fanoušků a první čtvrt hodinu museli přihlížet tomu jak hodně poslepovaná sestava s povolanými zálohy záloh a ještě v 10 lidech zápasí s velkým tlakem hostujícího celku z Pohledce. V 9. minutě se nepovedlo věchnovské obraně odkopnout jednoduchý míč, který se dostal k noze Bohumila Puchýře a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Ve 13. minutě se dostavil opozdilec Pepa Vrbka a hra se mírně narovnala , ale i tak byli pohledští aktivnější jenže bez větší gólové akce či zakončení. Ve 20. minutě byl vyslán na steč Ondra Ostrýž, jenže střelou těsně minul. Co se nepodařilo v minutě 20. tak se podařilo v minutě 26., kdy opět rychlým protiútokem Ondra Ostrýž vyrovnal na 1:1. I nadále pokračoval obdobný styl hry kdy hosté se snažili vytvořit si příležitost, jenže finální přihrávky ne a ne najít koncového příjemce. To ve 41. minutě se příjemce našel, ale u domácích a byl nedovolena zastaven v postupu na bránu. K zahrání přímého volného kopu se postavil Jirka Jedlička a minimálně gólem měsíce vymetl šibenici a poslal tak domácí do vedení.

Domácí dvakrát skórovali

Do druhé půle se opět pustili hosté ve velkém tlaku jenže jediné čím ohrozili bránu bylo zahrání přímého volného kopu v 54. minutě se kterým si ale domácí brankář poradil. Po té se hosté ze hřiště vytratili a začali domácí dominovat. Nejdříve se krásnými nůžkami vytáhl Petr Soudek a ještě hezčím zákrokem Milan Hájek. Tato situace by snesla i ligové parametry. Jenže v 61. minutě napadal opět Soudy Hájkovu rozehrávku, což se mu podařilo a do odkryté brány zvýšil na 3:1. I nadále byli domácí lepším týmem a v 65. minutě se podařilo rozšířit gólovou sbírku Ondrovi Ostrýžovi, který převzal míč po ataku na Honzu Šípka, a bez jakéhokoliv odporu proti hráčů zvýšil na 4:1. Převaha domácích pokračovala i nadále ale bez většího ohrožení brány. I hosté se dostali na dostřel v 88. minutě kdy z rychlého kontru se podařilo i kvalitně přihrát, jenže hráč pohledce s nabídnutou korekcí skóre naložil prach bídně a tak zápas skončil 4:1 pro Věchnov. Poslední možnost kdy budete moci Věchnov v roce 2018 vidět na place bude v sobotu 3. listopadu od 14.00 kdy na domácím hřišti přivítají v rámci hodových oslav v dohrávce 1. kola tým Březí- Březské. Je to tým, se kterým se věchnovským dlouhodobě nedaří a proto přijďte v sobotu před hodovou na věchnovské hřiště povzbudit.

TJ Věchnov
David Starý: Upřímně, když jsem viděl to množství omluvenek a když jsme museli povolal kluky, které už přes rok nehráli tak jsem měl strach, že to výsledkově a ani herně nebude nic moc. A když jsme nastupovali v deseti protože se Pepa Vrbka zapomněl v práci tak to na dobrý výsledek moc nevypadalo. Jenže jak Pepa přišel na hřiště, tak se hra vyrovnala a jak herně tak hlavně výsledkově se zápas vyvedl na jedničku. Kluci krom toho že hráli s nasazením a bojovali, tak i předvedl chvílemi i pohledný fotbal a Soudyho parádní nůžky jsou toho jasným důkazem. Musím pochválit hosty, že hráli až do 90. minuty na plno a chtěli stále hrát ať už by výsledek jakýkoliv.

TJ Pohledec
Libor Pavlík: Jeli jsme na hřiště hostujícího týmu s tím, že by nebylo špatné vyhrát. První poločas jsme byli lepší, první gól dával Bohumil Puchýř. Po 40 minutách jsme začali dělat hrubé chyby. Druhý poločas už byl lepší hostující tým, kdy jsme přestali hrát úplně a o našich chybách nebudu ani mluvit, ale taky v tom hrál roli především rozhodčí. Odjíždíme s prohrou 1:4.

TJ Věchnov
D. Starý [-] - O. Ostrýž [-] , P. Soudek [-] , J. Šípek [-] , V. Kroupa [-] , T. Bukáček [-] (69. M. Pečinka [-] ) , V. Martinek [-] , J. Juračka [-] , J. Jedlička [-] , J. Pokorný [-] , J. Vrbka [-]

TJ Pohledec
M. Hájek [-] - F. Karmazín [-] (72. O. Follprecht [-] ) , L. Muller [-] (68. M. Skalník [-] ) , P. Skalník [-] , J. Starý [-] , B. Puchýř [-] , M. Fajmon [-] (68. J. Švanda [-] ) , V. Šaroun [-] , L. Novotný [-] (72. P. Prchal [-] ) , J. Pustina [-] , L. Jambor [-]

ŽK: 89. Z. Fryšonc - 89. J. Švanda .
Počet diváků: 61. Rozhodčí: JUDA Jaroslav - KOLBÁBEK Dalibor (N), KADLEC Petr (N).