12.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2021-2022

--

15

Hosté vedli, ale domácí využili přesilovku a vydřeli bod.

Hosté po půli vedli

Hosté byli od začátku aktivnější a hned ve 3. minutě hlavičkoval Drdla, ale Stýblo byl na místě. Ve 20. minutě propadl míč k Máčkovi, který běžel sám na domácí bránu, ale vysoko ji překopl. Po půl hodině hry napřáhl z dálky Pulkrábek, Stýblo však jeho ránu vytěsnil nad bránu. Z následujícího rohu mířil Starý přímo do brány, ale domácí brankář si v ošemetné situaci poradil. V 37. minutě Jinek udržel míč, prudkou přihrávkou vybídl Šacla, ale ten z malého vápna bránu těsně minul. Ve 43. minutě přihrávku od Janů srazil domácí hráč na tyč vlastní brány a důrazný Máček dotlačil míč do sítě – 0:1.

Domácí po přestávce srovnali

Po přestávce měli domácí optickou převahu, ale do vážnější šance se nedostali. Po hodině hry se nechal zbytečně vyloučit Jinek. To byla vzpruha pro domácí, kteří spoléhali na standardní situace a dlouhé auty. Hostům se navíc zranil brankář a zápas dohrával se sebezapřením. V 70. minutě si na rohový kop na zadní tyči naskočil Všohájek a bylo srovnáno – 1:1. Chvíli na to propálil chumel hráčů Havelka a jeho střela zazvonila na tyč. V 86. minutě se ocitl v šanci Neumann, ale bránu z úhlu netrefil. V divokém závěru měli několik nadějných brejků i hosté, ale žádný z nich nedotáhli.

FK TJ Radešínská Svratka
Martin Mužátko (trenér): Z naší strany výborný první poločas měl skončit naším výraznějším vedením a bylo by po zápase. Vše zkomplikovalo zbytečné vyloučení, poté se navíc zranil brankář a stoper Starý. Vzhledem k těmto problémům bod nakonec musíme brát. Remíza však nic neřeší a mizerná koncovka nás připravila o výhru.