21.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Lídr ze Zlivi klopýtl proti Borovanům

9

Borovany přijely na hřiště vedoucí Zlivi k utkání, které mělo jasného favorita. Borovany stále sužují zranění, proto stále daleko za svými možnostmi, které ukazovali v druhé polovině podzimní části. Zliv drží šňůru vítězství, ale minulé výsledky nasvědčovaly, že by se případně mohlo zrodit překvapení.

V první polovině gól nepadl

Borovany od začátku utkání veděly, kam sahají jejich možnosti, a proto přijeli s defenzivně pojetím hry. Snažila se hrozit z brejků. Do třicáté šance nebyli k vidění žádné šance, jen dvě drobné, které si vypracovali hostí. Zliv jinak držela míč na svých kopačkách, ale neproměnila ho v žádný tlak. V dalším průběhu dál Zliv tlačila a uzamkla Borovany ve své šestnáctce. Ve 40. minutě si domácí připravili stopadesátiprocentní šanci, kdy Hanousek prostrčil na Zlivského útočníka, který pěti metrů nepřekonal brankáře Svobodu, který předvedl perfektní zákrok. Ve 45. minutě nastala sporná situace, kdy domácí hráč spadl ve velkém vápně a domácí se vehementně dožadovaly penalty. Hlavní rozhodčí situaci neviděl jako penaltovou, a proto se za nelibosti domácích hrálo dál. Nic dalšího se v první půlce nestalo a do kabin se šlo za stavu 0:0

Dvě branky z úvodu poločasu

V druhém poločase se obraz hry nijak nezměnil a Borovany stále zůstaly v obranném bloku před svým vápnem. Z pevné defenzívy se snažili chodit do brejků. V 52. minutě rozehrál trestný kop Němec A Matěj Blažek hlavou prodloužil do šibenice. 0:1 V 59. minutě dostal domácí Tomáš Kučera pěkný balón do běhu a střelou z 11 metrů srovnal. 1:1 V 65. minutě pak měli možnost domácí dokonat obrat. Kučera se dostal do velké šance, kterou bravurním zákrokem vyškrábl na břevno a následný odraz lapil do své moci, kdy ho ještě atakoval Kučera. Zliv se snažila dostat centrovanými balóny do vápna, ale borovanská obrana fungovala skvěle a především domácí střelci zahazovali jednu šanci za druhou. V 79. minutě se dostaly Borovany do ojedinělého brejku, kdy po ose Pileček, Blažek, zakončoval Vodhánil ze 17. metrů, ale skvěle zasáhl Rybák.  Zliv dál tlačila, ale borovanská obrana byla pevná. Zápas skončil 1:1

SK Zliv
Tomáš Kučera (hráč): Tenhle zápas se mi nehodnotí dobře, ale ne kvůli výsledku, hlavně kvůli tomu, co se dělo kolem něj. Hraju fotbal 33 let, tak myslím poznám, kdy rozhodčí dělá chyby omylem a kdy se vás snaží poškodit záměrně. Tohle byl ten druhý případ. Když vás třeba zastaví v úniku na branku a odpíská vám ruku, kterou nikdo jiný neviděl, když nepískne penaltu, kterou vám přiznají i všichni hráči soupeře, když otočí pomalu každý roh a aut. To je opravdu smutný příběh. I tak jsme ale mohli a měli vyhrát, protože Borovany jen stály na vápně a odkopávaly míče. Bohužel z jednoho "odkopu" a snad jediné střely na branku nám daly i gól. Sice jsme rychle vyrovnali, ale další branku jsme i díky precizní práci sudího prostě už nedali. A aby bylo vše pojištěno i do dalších zápasů, ještě nám po zápase vyloučil Boubala. Pokud tohle představení rozhodlo o postupujícím, gratuluji vítězům.

FK Calofrig Borovany
Jan Vodhánil (trenér): Domácí hráči Vlček, Boubal, Jindrle ml., Hanousek nebyli schopní proměňovat šance, které vychytával skvěle svoboda a všechnu domácí frustraci si vybíjeli na rozhodčím Krčínovi a lajnovém rozhodčím z Borovan. Měli by se někdy objektivně podívat, jak v průběhu celého roku mává ve Zlivi p. Jindrle st. K tomu se ani nemá cenu vyjadřovat. Od začátku vyvíjeli tlak na rozhodčího, na kterého neustále slovně útočili. Hráči Kučera, Hanousek, Vlček a Boubal a měli si sami sáhnout do svědomí a hledat chyby u sebe a né u někoho jiného. Bez Hledají vždy chybu u někoho jiného. Moc děkujeme našim hráčům, kteří celý zápas bojovali. Bez šesti klíčových hráčů, jsme dokázali uhrát fantastický bod.

SK Zliv
M. Rybák [-] - J. Trnka [-] , J. Vlček [-] , K. Jindrle ml. [-] , T. Kučera [-] , P. Boubal [-] , R. Hanousek [-] , O. Bukovský [-] , J. Čejka [-] , M. Fürst [-] , M. Viktora [-]

J. Svoboda [-] - J. Alexa [-] , V. Pileček [-] , B. Němec [-] , R. Pletka [-] - M. Blažek [-] , M. Pečman [-] , J. Vodhánil [-] , P. Dubec [-] - O. Zavřel [-] , V. Frdlík [-] -

ŽK: 14. J. Zrun , 52. P. Boubal .
Hráči zápasu: J. Svoboda .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: KRČÍN Zdeněk - FÜRST Václav (N), BUJNOVSKÝ Nikola (N).