8.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. C, 2015-2016

--

--

Slovácko si poradilo s Koryčany, pro které to byla první prohra v soutěži

0

Slovácko si potřebovalo po výprasku v Nedakonicích, kde v minulém kole prohrálo 6:0, spravit chuť proti silnému celku z Koryčan. Koryčany v dosavadním průběhu soutěže ješte neprohrály, ale právě v tomto posledním kole byl celek z Derfle nad jejich síly.

Domácí šli do kabin s jednogólovým náskokem

Domácí byli z důvodů velké marodky posíleni o několik hráčů B-týmu, což se ukázalo pro samotný průběh utkání jako velmi důležité. Proti silnému soupeři z Koryčan, který v soutěži ještě neprohrál, začalo Slovácko aktivně a do vedení ho poslal již v 11.minutě po skvělé individuální akci Marcel Machač - 1:0. Hosté z Koryčan se po obdržené brance zvedli, začali domácí přehrávat a zaslouženého vyrovnání se dočkali ve 33. minutě, kdy na 1:1 vyrovnával Zdeněk Lysko. Odpověď domácích přišla ale velmi brzy, a to ve 38.minutě, když opět po výborné akci Marcela Machače poslal domácí do vedení Lukáš Ohnutek - 2:1. Do kabin se tedy odcházelo právě za tohoto stavu.

Domácí nedali hostům žádnou šanci

Do druhého poločasu vstoupil domácí celek opět aktivně, zatlačil soupeře na jeho polovinu a bylo jen otázkou času, kdy svoji převahu vyjádří gólově. To se stalo v 66. minutě, kdy se gólově prosadil Adam Žůrek a zvýšil skóre na 3:1. Hosté vrhli všechny síly do útoku, otevřeli hru a dali domácím prostor k rychlým protiútokům, kterých domácí celek začal velmi často využívat. Po jednom z nich se prosadil Václav Králík a zvyšoval v 74.minutě na 4:1. V 88.minutě dal výsledku konečnou podobu Marcel Machač - 5:1. Derflané tak na domácím pažitu porazili Koryčany, pro které to byla vůbec první porážka v soutěži.

1. FC Slovácko C
Václav Chvojka - trenér Slovácka: Utkání bylo z obou stran velmi kvalitní. Hosté byli nejlepším soupeřem, proti kterému jsme doposud hráli. Musím pochválit své hráče, kteří podali výborný výkon, především Marcel Machač odehrál skvělé utkání. Vyhráli jsme zaslouženě, ale pro hosty je porážka až příliš krutá.

FC Koryčany
Boris Kroutilík - útočník Koryčan: Domácí byli lepší po celé utkání. Přejeli nás celkem jednoznačně. Byly znát posily, které měli zřejmě z béčka. Měli výborné krajní beky a přehrávali nás hlavně ve středu hřiště. Aspoň jsme viděli, jak je potřeba se zlepšovat.

M. Bartoš [-] - M. Remeš [-] , A. Balaštík [-] , T. David [-] , L. Ohnutek [-] , V. Králík [-] , A. Žůrek [-] (84. M. Mareček [-] ) , O. Vašek [-] , M. Petrucha [-] , M. Machač [-] , D. Uhlíř [-] (71. F. Abrhám [-] )

FC Koryčany
M. Vrba [-] - K. Věžník [-] , P. Prokeš [-] (78. P. Prachař [-] ) , Z. Lysko [-] , T. Zabloudil [-] (46. R. Gejdoš [-] ) , M. Huška [-] (80. M. Hubr [-] ) , P. Posolda [-] , R. Šnajdr [-] , B. Kroutilík [-] (63. F. Hanák [-] ) , O. Samsonek [-] , J. Tesař [-]

ŽK: 71. J. Tesař , 76. K. Věžník , 79. P. Posolda .
Místo: Sady. Počet diváků: 100. Rozhodčí: SKALICKÝ Libor - BARTOŠ Luboš (N), TESAŘ Jaroslav (N).