21.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

Bavorov zásluhou Calty porazil Volyni

25

V neděli došlo v 1.B třídě skupiny B na klasicky velmi bojovné derby, mezi Volyní a Bavorovem.

Zase začátek

Volyňský Slavoj trápí poslední zápasy začátky utkání, a i tentokrát byly první minuty pro domácí hráče kruté. Polanský totiž našel svým dlouhým nákopem Caltu, který překonal střelou na zadní tyč brankáře Půbala. Volyně poté vyrovnala hru, ale hrozili opět hosté. Polanský se tentokrát ocitl v roli zakončovatele, ale selhal. Následně přišly konečně i šance domácích, ale v té největší se předvedl brankář Bavorova a poločas tak skončil vedením hostí 1-0.

Hrdina Calta

Poločasový vítr v kabině domácích udělal své a na hřiště nastoupil jiný Slavoj. Bohužel se ale aktivní fotbal srovnal s hrou hostů a zápas se změnil v nakopávanou. V 63. minutě se ale míč odrazil po závaru na vápně k Dlouhému a ten nechytatelnou ranou vyrovnal stav utkání. Volyně, s vidinou tří bodů, vsadila všechno do útoku, ale přišel trest. V 81. minutě přišel jeden z volyňských obránců o míč, toho se zmocnil Calta a ten svůj úprk na branku proměnil. Platonická snaha Volyně podruhé vyrovnat už branku nepřinesla a tak Bavorov nečekaně oloupil v derby Slavoj, po výhře 2-1.

SK Slavoj Volyně
Jiří Raba - vedoucí mužstva: Opět jsme obdrželi branku na začátku utkání. Ve 2. minutě jsme nezachytili dlouhý nákop za obranu a Calta z téměř nulového úhlu prostřelil našeho brankáře. Po této brance jsme byli lepším týmem ale nedokázali jsme proměnit svoje šance. Za zmínku stojí i tragický výkon hlavního rozhodčího na obě dvě strany. Po poločasové bouři jsme vstoupili aktivně do druhého poločasu, ale bohužel jsme se přizpůsobili hře hostů a nakopávali jsme dlouhé balóny. Z jednoho takového se míč po závaru odrazil k Dlouhému a ten střelou z hranice vápna nedal brankářovi šanci. Po vyrovnávací brance jsme se soustředili pouze na vstřelení vítězné branky. Bohužel to se nám stalo osudným a hostující Calta v 82. minutě obral o míč naše obránce a proměnil svůj samostatný únik. V závěru utkání to od nás byla velká křeč a tak si hosté odvezli všechny tři body

TJ Sokol Bavorov
Jiří Funda ml. - trenér: Bylo to klasické derby s Volyní, velmi bojovné a soubojové. Do utkání jsme vstoupili výborně, Polanský vyslal krásně do úniku Davida Caltu, který střelou z úhlu na zadní tyč rozvlnil síť. Následovala šance Matěje Polanského, který ovšem v zakončení selhal. Teprve poté začala hrát Volyně, která měla velmi silné standardní situace, ale bez významnější šance vstřelit branku. Poločas se dohrával bez šancí s územní převahou Volyně. Druhá půlka vypadala podobně, Volyňští měli spoustu standardek bez nějaké vážnější šance. Krásnou křižnou střelou vyrovnal Dlouhý. Naštěstí deset minut před koncem utekl David Calta a vstřelil vítězný gól. Z Volyně si vezeme velmi cenné a vybojované tři body.

F. Pubal [-] - P. Hájek [-] , D. Pikolon [-] , M. Kofroň [-] (34. J. Čužna [-] ) , J. Chvosta [-] (71. R. Prihara [-] ) , A. Mack [-] , F. Frček [-] , F. Dlouhý [-] , M. Vávra [-] (82. K. Hájek [-] ) , V. Janoušek [-] , J. Brabec [-]

J. Koutský [-] - B. Begiri [-] , D. Řezáč [-] , R. Funda [-] - M. Polanský [-] , D. Folta [-] - R. Oláh [-] (71. L. Šíma [-] ) - F. Sluka [-] , F. Gašpar [-] , D. Calta [-] (88. P. Štěch [-] ) , B. Slavík [-]

ŽK: 28. P. Hájek , 44. D. Pikolon - 31. D. Folta , 39. R. Funda , 45. D. Řezáč , 83. D. Calta , 90. L. Šíma .
Hráči zápasu: D. Calta .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: MROSKO Tomáš - ZABILKA Luboš, NOVÁK Petr.